/Zagłębie pewnie pokonuje Ruch i wskakuje na podium

Zagłębie pewnie pokonuje Ruch i wskakuje na podium

W sobotnim starciu 7.kolejki Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Lubin a Ruchem Chorzów dużo lepsi okazali się gospodarze. „Miedziowi” wygrali aż 3:1 i znaleźli się na podium ligowej tabeli.

Spotkanie dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy  od początku nacierali na bramkę Ruchu i tworzyli grożące stratą bramki sytuacje. Brakowało im jednak wykończenia i zbyt często decydowali się na strzały z dystansu. W 10. minucie w kierunku bramki precyzyjne strzelił Janoszka ale jego intencje wyczuł stojący między słupkami Matus Putnocky i wybił piłkę na lewy róg. Chwilę później,  ponownie dobrą dyspozycją popisał się Putnocky. Bramkarz wybił piłkę po strzale Cotry, ta trafiła pod nogi Krzysztofa Janusa, który próbował ją dobić ale zrobił to niecelnie.  Po trzydziestu minutach ataki Zagłębia ustały. Gra przeniosła się na środek boiska a do głosu zaczął dochodzić Ruch.

Po zmianie stron aktywniejsi byli przyjezdni, na nieszczęście dla nich, kontra lubinian odmieniła losy spotkania. Z prawej strony boiska piłkę wbiegajacemu w pole karne Adrianowi Rakowskiemu dośrodkował aktywny od początku Krzysztof Janus. Pomocnik strzałem głową zamienił ją na bramkę. Chorzowianie atakowali dalej i kilka minut później mogli doprowadzić do remisu ale kilka metrów od bramki przestrzelił Mariusz Stępiński. W 67. minucie na 2:0, idealnie pod poprzeczkę, trafił Krzysztof Janus. W 82. minucie pomylił się Putnocky, który otrzymując futbolówkę od obrońcy chciał minąć Papadopulosa. Zrobił to tak fatalnie, że Czech stanął przed pustą bramką i pewnie wpakował ją do siatki. Kiedy wydawało się, że wynik spotkania został już ustalony, tuż przed zakończeniem regulaminowego czasu gry honorowego gola dla chorzowian zdobył Łukasz Surma.

W 8. kolejce Ekstraklasy Zagłębie wybierze się do Warszawy i na Łazienkowskiej 3 zmierzy z Legią. Ruch Chorzów podejmie w derbach Górnika Zabrze.

Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów 3:1 (0:0)

Bramki: 56’Rakowski 70’Janus 82’Papadopulos 90’Surma

Zagłębie Lubin: Konrad Forenc – Aleksandar Todorovski, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Dorde Cotra – Krzysztof Janus, Jakub Tosik, Adrian Rakowski (83. Arkadiusz Woźniak), Jarosław Kubicki, Łukasz Janoszka (80. Krzysztof Piątek) – Michal Papadopulos (85. Eryk Sobków)

Ruch Chorzów: Matus Putnocky – Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Mateusz Cichocki, Marek Szyndrowski – Kamil Mazek, Maciej Iwański (73. Michał Efir), Patryk Lipski, Łukasz Surma, Marek Zieńczuk (75. Tomasz Podgórski) – Mariusz Stępiński (85. Artur Lenartowski)