/Cracovia-Lech: Podział punktów w meczu przyjaźni

Cracovia-Lech: Podział punktów w meczu przyjaźni

Cracovia zremisowała z Lechem Poznań 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Marcin Budziński, a dla poznaniaków Lasse Nielsen.

Od początku spotkania lechici przeważali na boisku. W 15. minucie skonstruowali dwójkową akcja lewą stroną. Kownacki podał do Majewskiego, ten zdecydował się na strzał w światło bramki, lecz futbolówkę złapał bramkarz Pasów. Niespełna dziesięć minut później ci sami piłkarze wymienili między sobą podania i Kownacki dośrodkowywał przed pole karne do Macieja Gajosa, który oddał mocny strzał, lecz wysoko ponad bramką. Z minuty na minutę przewaga podopiecznych Nenada Bjelicy się powiększała, lecz żaden z zawodników nie potrafił wykorzystać sytuacji. W 38. minucie defensywny pomocnik znów uderzał zza pola karnego, jednak futbolówka kolejny raz poszybowała nad bramką. Chwilę później zawodnicy z Krakowa oddali celny strzał na bramkę Matusa Putnockiego, jednak golkiper Kolejorza był dobrze ustawiony i bez problemów złapał piłkę. W 44. minucie Słowak musiał wyjąć futbolówkę z siatki. Budziński oddał mocny strzał i golkiper nie miał szans na obronę. Cracovia strzeliła bramkę do szatni.

W 59. minucie Maciej Gajos znów strzelał z dystansu, jednak Sandomierski wypiąstkował piłkę. Dopiero w 77. minucie Lasse Nielsen po dośrodkowaniu Radka Majewskiego zdobył wyrównującego gola. Poznaniacy złapali wiatr w żagle i mogli wyjść na prowadzenie. Dośrodkowywał Darko Jevtić, w polu karnym znajdował się Dawid Kownacki, który zdecydował się na strzał, lecz obronił go Sandomierski. W ostatnich minutach spotkania gospodarze jak i goście próbowali zdobyć bramkę na wagę trzech punktów, jednak wynik już nie uległ zmianie. Kolejorz wywiózł z Krakowa jeden punkt.

Cracovia-Lech Poznań 1:1 (1:0)

Bramki: 44. Budziński – 77. Lasse Nielsen

Żółte kartki: 63. Budziński – 90.+2 Lasse Nielsen

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Polczak, Wołąkiewicz (38. Litauszki) Brzyski – Wójcicki (72. Jaroszyński) Budziński, Covilo, Jendrisek (46. Steblecki) – Piątek, Szczepaniak

Lech Poznań: Putnocky – Kędziora, Bednarek, Lasse Nielsen, Kadar – Tetteh, Gajos (74. Formella) – Jevtić, Majewski, Pawłowski (63. Robak) – Kownacki (83. Tomczyk)

Natalia Grygiel

Kibol Kolejorza. Nie boi się tak o sobie mówić - z wykształcenia jest filologiem polskim, więc wie, co słowo "kibol" oznacza w gwarze wielkopolskiej. Na międzynarodowej arenie od ponad 10 lat dopinguje Borussię Dortmund oraz Chelsea Londyn. W wolnych chwilach biega i jeździ na rowerze.