/Cracovia lepsza od Wisły Płock

Cracovia lepsza od Wisły Płock

W pierwszym piątkowym spotkaniu, inaugurującym 12. kolejkę Lotto Ekstraklasy Cracovia pokonała Wisłę Płock 1:0 po bramce Jakuba Wójcickiego.

Pierwsza połowa nie należała do porywających. Obie drużyny rozkręciły się tuż przed zejściem na przerwę, lecz skutecznych akcji brakowało z obu stron. Najlepszą mieli płocczanie, którzy za faul Piotra Malarczyka na Dimitze Iliewie otrzymali rzut karny. Dominik Furman przestrzelił jednak wysoko ponad bramką.

Od początku drugiej połowy Cracovia częściej zagrażała drużynie gości. W 50. minucie groźny strzał głową oddał Miroslav Covilo, ale Kiełpin był na posterunku Pięć minut później golkiper Wisły był już bezradny. Po rzucie rożnym zdołał wybić uderzenie Krzysztofa Piątka, lecz wobec dobitki Jakuba Wójcickiego nie miał już szans na interwencję. W 62. minucie natomiast Tomasz Brzyski uderzył prosto z powietrza z 17 metrów, ale Kiełpin zdołał zbić piłkę na słupek swojej bramki. W ostatniej akcji spotkania idealną okazję miał Krzysztof Piątek, lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył minimalnie obok słupka.

Cracovia – Wisła Płock 1:0 (0:0)
1:0 – Wójcicki 55′

Cracovia: Grzegorz Sandomierski – Jakub Wójcicki (80′ Deleu), Piotr Malarczyk, Piotr Polczak, Tomasz Brzyski – Marcin Budziński, Miroslav Covilo, Damian Dąbrowski, Mateusz Cetnarski (78′ Erik Jendrisek) – Mateusz Szczepaniak (90+1′ Mateusz Wdowiak), Krzysztof Piątek.

Wisła: Seweryn Kiełpin – Patryk Stępiński, Przemysław Szymiński, Tomislav Bozić, Kamil Sylwestrzak – Maksymilian Rogalski Dominik Furman – Piotr Wlazło, Dymityr Ilijew (59′ Siergiej Kriwiec), Giorgi Merebaszwili – Jose Kante (71′ Arkadiusz Reca).

Żółte kartki: Covilo, Brzyski, Malarczyk (Cracovia) oraz Rogalski, Merebaszwili, Stępiński (Wisła).