/Cracovia się zbroi – Węgier drugim letnim nabytkiem Pasów

Cracovia się zbroi – Węgier drugim letnim nabytkiem Pasów

Robert Litauszki z Ujpestu Budapeszt został drugim letnim nabytkiem Cracovii. 26-latek związał się z Pasami umową mającą obowiązywać do końca sezonu 2018/2019.

Nowy gracz pięciokrotnych mistrzów Polski był związany z Ujpestem przez całą karierę. Łącznie rozegrał dla macierzystego klubu 158 spotkań, w których strzelił 10 goli. Był podstawowym zawodnikiem stołecznego klubu w trzech ostatnich sezonach, a jego dorobek z minionej kampanii to 36 występów i jedna bramka.

W letniej przerwie Pasy działają bardzo szybko. Sezon 2015/2016 dobiegł końca 15 maja, a w ciągu tygodnia krakowianie sfinalizowali już dwa transfery przed nowymi rozgrywkami – wcześniej Cracovia pozyskała Mateusza Szczepaniaka. Na razie nikt nie opuścił Kałuży 1, ale wiele wskazuje na to, że latem Pasy mogą stracić Pawła Jaroszyńskiego i Bartosza Kapustkę.

Litauszki będzie czwartym środkowym obrońcą w zespole Jacka Zielińskiego obok Piotra Polczaka, Huberta Wołąkiewicza i Florina Bejana.

Nowy gracz Cracovii jest siódmym Węgrem w Ekstraklasie. W minionym sezonie w polskiej lidze występowali już Nemanja Nikolić, Richard Guzmics, Adam Gyurcso,Tamas Kadar, Bence Mervo i Andras Gosztonyi oraz Gergo Lovrencsics , ale ten ostatni latem odejdzie z Lecha Poznań.

foto – materiały prasowe/ cracovia.pl

Krakowianka z wyboru. W derbach stolicy Małopolski kibicuje północnej stronie Błoń. Lubi podróżować po Polsce, zwykle "przypadkowo" natrafiając na spotkania Ekstraklasy lub polskiej reprezentacji. Zwykle można ją spotkać z aparatem. Pasjonatka oceanografii.