/Dobra passa Wisły Kraków

Dobra passa Wisły Kraków

Po niedzielnej wygranej z Górnikiem Zabrze, Wisła nie zwalnia tempa i pokonuje Górnik Łęczna 3:0.

Dariusz Wdowczyk znalazł sposób na zawodników Wisły i całkowicie odmienił ich grę. Skutkuje to dobrymi wynikami – Biała Gwiazda zdobyła 16 z 18 możliwych punktów i jest obecnie liderem grupy spadkowej.

W dzisiejszym meczu Górnik nie pokazał się z dobrej strony. Rozpoczął bardzo statycznie, nie konstruował akcji, które mogłyby zagrozić bramce Wisły. Czyste konto po pierwszej połowie gospodarze mogą zawdzięczać swojemu bramkarzowi, Prusakowi, który dwoił się i troił, aby zatrzymać Białą Gwiazdę. Świetną interwencją popisał się w 18 minucie broniąc strzał Ondraska, który zmierzał w światło bramki. Swoich sił tuż przed przerwą próbował jeszcze Patryk Małecki, ale Prusak po raz kolejny znalazł się na posterunku.

Gospodarze lepiej spisywali się na początku drugiej części spotkania. W 48 minucie bliski zdobycia gola był Bożić, ale po jego strzale piłkę wybił Arkadiusz Głowacki. Na pierwszą bramkę kibicom zgromadzonym na stadionie w Łęcznej przyszło czekać do 68 minuty. Rafał Wolski odważnie wchodząc w pole karne został sfaulowany przez Pruchnika, a sędzia nie zawahał się przy podyktowaniu jedenastki. Swoją szansę wykorzystał Popović, który pokonał Prusaka. Kilka minut później na trybuny odesłany został trener Górnika, Jurij Szatałow. Zamieszanie w szeregach gospodarzy wykorzystała Wisła. Po raz kolejny z dobrej strony w polu karnym pokazał się Rafał Wolski – po jego strzale piłka odbiła się od Bogusławskiego, który skierował piłkę do własnej siatki. W doliczonym czasie gry padł jeszcze jeden gol z rzutu karnego. Tym razem faulowany w polu karnym był Bałaszow, a jedenastkę na bramkę zamienił Ondrasek.

Górnik Łęczna – Wisła Kraków 0:3
0:1 – Popović (k.) 68′
0:2 – Bogusławski (sam.) 75′
0:3 – Ondrasek 90+3′

Górnik: Prusak – Sasin, Pruchnik, Bożić, Leandro – Bonin, Bednarek (83′ Danielewicz), Nikitović (81′ Świerczok), Bogusławski, Śpiączka – Piesio (83′ Pitry)

Wisła: Miśkiewicz – Jović, Guzmics, Głowacki, Sadlok, Małecki, Wolski (83′ Brlek), Boguski (90+2′ Cywka), Popović, Guerrier (90+2′ Bałaszow) – Ondrasek

Żółte kartki: Nikitović, Nowak, Sasin (Górnik); Popović (Wisła)

Co lubię? Liverpool, ranne wstawanie (czasami), podróże po Europie, hokej; czego nie lubię? Manchesteru United, marchewki, rozpakowywania walizki.