/Euro 2016: Węgrowie pokonują rewelację eliminacji

Euro 2016: Węgrowie pokonują rewelację eliminacji

Reprezentacja Węgier pokonała Austrię 2:02 w pierwszym spotkaniu grupy F. Bramki na wagę trzech punktów zdobywali Szalai i Stieber. Całe spotkanie rozegrała dwójka zawodników z Ekstraklasy: Tamas Kadar oraz Richard Guzmics.

Już w pierwszej minucie na prowadzenie mogli wyjść Austriacy. David Alaba oddał precyzyjny strzał z dystansu, lecz piłka odbiła się od prawego słupka. Na kolejną dogodną okazję musieliśmy poczekać aż do 35 minuty. Węgierski bramkarz, Gabor Kiral, popisał się znakomitą obroną strzału Zlatko Junuzovica z krawędzi pola karnego.

Siedem minut później ponownie Austriacy stanęli przed szansą wyjścia na prowadzenie. Marko Arnautovic dograł futbolówkę pod nogi Martina Harnika, lecz ten będąc w dogodnej pozycji nie trafił do bramki.  Minutę później z kontrą wyszli Węgrowie. Balazs Dzsudzsak uderzył jednak tuz obok lewego słupka.

W 55. minucie swoje bramkarskie umiejętności pokazał Robert Almer zatrzymując strzał Balazsa Dzsudzsaka. Od 62. minuty „Madziarowie” mogli cieszyć się z prowadzenia. Adam Szalai otrzymał idealne podanie i będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę do bramki.

Strzelony gol zmotywował Węgrów do podwyższenia wyniki. Krisztian Nemeth uderzał z krawędzi pola karnego, lecz bramkarz z Austrii popisał się ponownie fenomenalną interwencją. W 73. minucie powinno być 1:1. Marcel Sabitzer otrzymał znakomite podanie, lecz strzelił wysoko ponad poprzeczkę.

Grający od 66. minuty w przewadze Węgrowie pod koniec meczu strzelili gola na 2:0. Zoltan Stieber ominął przeciwników i z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali.

Austria – Węgry 0:2 (0:0)
0:1 – Adam Szalai 62′
0:2 – Zoltan Stieber 88′

Austria: Robert Almer – Florian Klein, Aleksandar Dragović, Martin Hinteregger, Christian Fuchs – David Alaba, Julian Baumgartlinger – Martin Harnik (77′ Alessandro Shoepf), Zlatko Junuzović (59′ Marcel Sabitzer), Marko Arnautović – Marc Janko (65′ Rubin Okotie).

Węgry: Gabor Kiraly – Attila Fiola, Richard Guzmics, Adam Lang, Tamas Kadar – Zoltan Gera – Krisztian Nemeth (89′ Adam Pinter), Adam Nagy, Laszlo Kleinheisler (79′ Zoltan Stieber), Balazs Dzsudzsak – Adam Szalai (69′ Tamas Priskin).

Żółte kartki: Dragović 2 (Austria) oraz Nemeth (Węgry).

Czerwona kartka: Dragović (Austria) /66′, za dwie żółte/.

Sędzia: Clement Turpin (Francja).