/Górnik bez przełamanie. Remis przy Roosevelta

Górnik bez przełamanie. Remis przy Roosevelta

W drugim piątkowym meczu 16. kolejki Górnik Zabrze zremisował 1:1 z Wisłą Kraków. Tym samy Górnik wciąż pogrąża się w kryzysie, a krakowianie nie zdołali podtrzymać zwycięskiej serii w meczach wyjazdowych.

Przed spotkaniem minutą ciszy uczczono wiceprezesa Górnika Zabrze Krzysztofa Maja, który nagle zmarł w środę w wieku zaledwie 39 lat.

Gospodarze chyba nie wyszli jeszcze z zadumy wywołanej tym wydarzeniem bo już w 2. minucie meczu przegrywali. Krzysztof Mączyński obsłużył świetnym podaniem Macieja Jankowskiego, a ten wyłożył piłkę lepiej ustawionemu Pawłowi Brożkowi i w Zabrzu „Biała Gwiazda” objęła prowadzenie. Kilkanaście sekund później powinno być 2:0 dla podopiecznych Kazimierza Moskala, ale popularny „Jankes” nie trafił do pustej bramki.

„Górnicy” praktycznie odpowiedzieli wiślakom w swojej pierwszej akcji po stracie gola. Jednak strzał Łukasza Madeja wybronił Radosław Cierzniak. Dobitka Kosznika powędrowała z kolei daleko w trybuny. Kolejna klarowna sytuacja gości miała miejsce w 18. minucie, kiedy to bliski sięgnięcia futbolówki głową po wrzutce Sadloka z rzutu wolnego był Guzmics.

W 28. minucie wielką niefrasobliwością popisał się Maciej Korzym. Były napastnik kieleckiej Korony nie trafił do pustej bramki z 5 metrów. Zaś 10 minut później to goście z Krakowa zmarnowali kolejną szanse na podwyższenie prowadzenia. Świetną piłkę Łukaszowi Burlidze wyłożył popularny „Brozio” ale ten się minimalnie pomylił.

Kilkanaście sekund później Gergel powinien umieścić futbolówkę w bramce Cierzniaka, lecz pomocnik Trójkolorowych przestrzelił z kilku metrów. Cztery minuty przed upływem regulaminowego czasu pierwszej połowy Sadlok podał piłkę Urydze, lecz ta po jego strzale z półwoleja wpadła wprost w ręce golkipera Górnika.

Po przewie również nie brakowało emocji przy Roosevelta. Już w 49. minucie podopieczni Kazimierza Miskala mogli strzelić drugiego gola. Groź nie na bramkę Radosława Janukiewicza uderzył Denis Popvić ale golkiper gospodarzy zdołał unicestwić zagrożenie. Następnie nieprawdopodobną interwencją po uderzeniu Romana Gergela popisał się bramkarz zabrzan.

W 51. minucie gry w końcu „Trójkolorowym” udało się zremisować po golu Bartosza Kopacza. Przy tym uderzeniu asystował Rafał Kosznik, który świetnie wrzucił piłkę Polakowi na głowę, a ten nie miał problemu z oddaniem strzału.

Niewiele brakło, aby w 62. minucie zawodnicy Leszka Ojrzyńskiego objęliby prowadzenie, ale fenomenalną interwencję ponownie zaprezentował Cierzniak, który obronił strzał Jeża. Krakowianie mogli przechylić szalę na swoją korzyść dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem arbitra, lecz tym razem uderzenie Sadloka z rzutu wolnego sparował Janukiewicz.

Zaledwie kilku centymetrów zabrakło Danchowi, aby ucieszyć kibiców zgromadzonych na stadionie w Zabrzu. Szansę na zdobycie 125. gola w Ekstraklasie miał chwilę później Brożek, któremu we wpakowaniu futbolówki do siatki przeszkodził bramkarz ekipy gospodarzy. To spotkanie stało się siódmym meczem bez wygranej zabrzan i sytuacja 14-krotnych Mistrzów Polski robi się coraz bardziej nieciekawa.

Górnik Zabrze – Wisła Kraków 1:1 (0:1)
0:1 – Paweł Brożek 2′
1:1 – Bartosz Kopacz 51′