/Kolejorz znów niepokonany!

Kolejorz znów niepokonany!

Lech Poznań wygrał ze Śląskiem Wrocław 3:0. Dwie bramki zdobył Marcin Robak, a jedno trafienie dołożył Darko Jevtić.
Od pierwszych minut spotkania, to gospodarze dominowali na boisku. Strzelał Maciej Makuszewski nad poprzeczką, a chwilę później Radek Majewski, lecz minimalnie obok bramki. W 17. minucie udało się zdobyć poznaniakom bramkę. Maciej Makuszewski podał piłkę do Darko Jevticia, a ten pokonał Kamenara. Goście zaczęli atakować, lecz nieskutecznie. Najpierw Ortega dośrodkowywał w pole karne, jednak zablokował to podanie Janek Bednarek, następnie główkował Morioka, lecz wprost w ręce Matusa Putnockego. Jeszcze przed przerwą lechici mieli szansę na podwyższenie wyniku. Dawid Kownacki podawał do Radka Majewskiego, lecz ten oddał zbyt słaby strzał, by zaskoczyć bramkarza gości.
Na drugą połowę oba zespoły wyszły bez zmian. Na boisku minimalnie dominowali piłkarze Śląska, lecz nie potrafili tego przypieczętować bramką. Ortega oddał zdecydowany, mocny strzał, lecz obok bramki golkipera gospodarzy. Trenerzy zdecydowali się na zmiany. W drużynie prowadzonej przez Mariusza Rumaka boisko opuścił Kamil Biliński, a w jego miejsce pojawił się Mariusz Idzik, zaś w zespole poznańskiego Lecha pojawił się Marcin Robak za Dawida Kownackiego. Najskuteczniejszy piłkarz Kolejorza potrzebował kilku minut, by podwyższyć wynik spotkania. Makuszewski podał do snajpera, a ten ze spokojem pokonał Lubosa Kamenara i poznańska Lokomotywa prowadziła już 2:0. Śląsk próbował odpowiedzieć, jednak uderzenie Mariusza Idzika odbiło się od poprzeczki, a Ortegi obronił Matus Putnocky. W 73. minucie po zagraniu ręką Dvali sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł napastnik Kolejorza i ustalił wynik spotkania na 3:0. Do końca meczu to lechici kontrolowali grę i wynik nie uległ zmianie.

Lech Poznań – Śląsk Wrocław 3:0 (1:0)

Bramki: 16. Jevtić, 66., 74. Robak

Żółte kartki: 19. Biliński, 67. Bednarek

Lech Poznań: Putnocky – Kędziora, Bednarek, Arajuuri, Kadar – Gajos, Trałka – Makuszewski, Jevtić (77. Jóźwiak), Majewski(74. Tetteh) – Kownacki (63. Robak)

Śląsk Wrocław: Kamenar – Dankowski, Celeban, Dvali, Loureiro – Kokoszka, Ortega – Madej (83. Mervo), Morioka (80. Styepanovich), Gomes – Biliński (56. Idzik)