/Zasłużone zwycięstwo Kolejorza

Zasłużone zwycięstwo Kolejorza

Lech Poznań wygrał z Koroną Kielce 1:0. Bramkę dla poznaniaków zdobył wprowadzony w  71. minucie na boisko Dawid Kownacki.

Już w pierwszej minucie Darko Jevtić mógł wyprowadzić Lecha na prowadzenie. Z lewej strony dośrodkowywał Szymon Pawłowski w pole karne, gdzie był ustawiony Szwajcar, jednak ten oddał mocny strzał obok bramki. Niespełna dziesięć minut później groźne dwie sytuacje stworzyli sobie goście. Aankour obrócił się z piłką i celował w światło bramki, lecz dobrze ustawiony Matus Putnocky skutecznie interweniował. Chwilę później środkowy pomocnik podał do Rafała Grzelaka, lecz golkiper Lecha znów popisał się dobrą interwencją. Z minuty na minutę przewaga gospodarzy się powiększała. Radek Majewski podawał sprzed pola karnego do Robaka, lecz ten skierował futbolówkę minimalnie obok bramki. Darko Jevtić próbował ją dobić lecz niecelnie. W 27. minucie lechici powinni otworzyć wynik spotkania. Z dystansu strzelał Szymon Pawłowski, lecz piłkę wybił Zbigniew Małkowski. Z pola karnego próbował dobijać główką Marcin Robak, jednak piłka trafiła w poprzeczkę. Pod koniec pierwszej połowy Mateusz Możdżeń oddał mocny strzał, ale wprost w ręce Matusa. Po 45. minutach spotkania przy Bułgarskiej był bezbramkowy remis.

Po wznowieniu gry dwie szanse na zdobycie gola miał Szymon Pawłowski. Najpierw oddał mocny strzał, lecz obok bramki, następnie z pola karnego trafił nieczysto w piłkę i ta znów poszybowała obok słupka. Lechici stwarzali sobie sytuacje, jednak nie potrafili ich wykorzystać. W 57. minucie gościom udało się przeprowadzić groźną akcję lewą stroną. Dośrodkowywał Rafał Grzelak, do piłki dobiegł Aankour lecz uderzył w ręce Matusa Putnockiego. Przy niezmieniającym się wyniku Nenad Bjelica zdecydował się na grę dwoma napastnikami. Boisko opuścił Radosław Majewski a w jego miejsce wszedł Dawid Kownacki. W 77. minucie Lech kolejny raz powinien zdobyć gola. Uderzenie Kownackiego zostało zablokowane, a dobitka Jevticia odbiła się od poprzeczki. Cztery minuty później Kolejorz zdobył upragnionego gola. Strzelcem bramki Dawid Kownacki, który chwilę temu pojawił się na murawie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, mimo licznych szans gospodarzy. Poznaniacy zasłużenie wygrali z Koroną Kielce.

Lech Poznań-Korona Kielce 1:0 (0:0)

Bramki: 81. Kownacki

Żółte kartki: 10. Gajos, 90. Arajuuri, 90+1 Jevtić– 72. Dejmek

Lech Poznań: Putnocky – Kędziora, Bednarek (79. Lasse Nielsen), Arajuuri, Kadar – Gajos, Trałka – Jevtić, Majewski (71. Kownacki), Pawłowski (65. Jóźwiak) – Robak

Korona Kielce: Małkowski – Gabovs, Dejmek, Rymaniak, Grzelak – Marković, Możdżeń – Cebula (84.Przybyła), Aankour, Kallaste (46.Pypychuk) – Abalo (77. Kiełb)

Kibol Kolejorza. Nie boi się tak o sobie mówić - z wykształcenia jest filologiem polskim, więc wie, co słowo "kibol" oznacza w gwarze wielkopolskiej. Na międzynarodowej arenie od ponad 10 lat dopinguje Borussię Dortmund oraz Chelsea Londyn. W wolnych chwilach biega i jeździ na rowerze.