/Krakowskie kluby szykują wzmocnienia!

Krakowskie kluby szykują wzmocnienia!

W Krakowie głośno o zainteresowaniu Wisły Kraków transferem Romana Gergela, pomocnika Górnika Zabrze. Po drugiej stronie błoń również jest ciekawie – Cracovia interesuje się Arkadiuszem Recą, pomocnikiem Wisły Płock. Ale do porozumienia jest daleko.

O zakusach „Białej Gwiazdy” na 28-letniego Słowaka poinformowała „Gazeta Krakowska”. Co na to Górnik? – Do klubu nie wpłynęła żadna oficjalna propozycja. Roman ma ważny kontrakt – usłyszeliśmy przy Roosevelta.

Gergel to jeden z nielicznych piłkarzy, na których zabrzanie mogliby tego lata zarobić i choć trochę zmniejszyć finansowe konsekwencje spadku z Ekstraklasy. Inna sprawa, że w Zabrzu planują szybki powrót do grona najlepszych w kraju, a bez Gergela byłoby o to znacznie trudniej. W minionym sezonie Słowak rozegrał dla Górnika 36 ekstraklasowych spotkań, w których zdobył 10 bramek.

Z kolei, Arkadiusz Reca ma 21 lat, w ubiegłym sezonie awansował z Wisłą do ekstraklasy. W 27 meczach zdobył 12 bramek. W Płocku nie ukrywają, że interesuje się nim kilka klubów.

Prezes Jacek Kruszewski przyznaje w rozmowie z plock.sport.pl, że Wisła odrzuciła ofertę Cracovii, bo była „zdecydowanie zbyt niska”. – Reca ma jeszcze dwuletni kontrakt, ale gdyby pojawiła się jakaś wyjątkowo korzystna oferta – zarówno dla klubu, jak i dla piłkarza – to będziemy musieli się nad nią zastanowić. Ale musiałaby być naprawdę dobra, za czapkę gruszek go nie sprzedamy – mówi Kruszewski.