/Lechia i Cracovia ze zwycięstwami

Lechia i Cracovia ze zwycięstwami

Piątkowy wieczór nie był szczęśliwy dla ekip z Górnego Śląska, które rozgrywały swoje spotkania w ramach 27. kolejki Lotto Ekstraklasy. Lechia Gdańsk umocniła się na pozycji lidera rozgrywek, pokonując 2:0 na swoim stadionie gliwickiego Piasta. Z kolei Górnik Zabrze w roli gospodarza przegrał z Cracovią 0:1.

Potyczka na stadionie w Gdańsku zapowiadała się niezwykle ciekawie, bo rywalizowały ze sobą dwie drużyny z podium tabeli, co dodawało dodatkowego smaczku rywalizacji. Wynik spotkania został otwarty bardzo szybko, bo już w szóstej minucie. Na listę strzelców wpisał się Błażej Augustyn, który oddał mocny strzał po ziemi sprzed pola karnego. Tymczasem w 33. minucie zwycięstwo lechistów przypieczętował Michał Nalepa, zdobywając bramkę głową. Warto odnotować, że oba trafienia dla Lechii padły po stałych fragmentach gry.

Lechia Gdańsk – Piast Gliwice 2:0 (2:0)
1:0 Augustyn 6′
2:0 Nalepa 33′

Zabrzanie przystępowali do swojej potyczki, walcząc cały czas o ligowy byt. Z kolei ekipa Michała Probierza miała nadzieję na zrehabilitowanie się za przegrany bój z Wisłą Kraków w derbach. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyli piłkarze teamu z Małopolski, a stało się tak dzięki bramce zdobytej przez Airama Cabrerę w 19. minucie, który wykorzystał podanie do Filipa Piszczka.

Górnik Zabrze – Cracovia 0:1 (0:1)

0:1 Cabrera 19′