/Piast odpowiada Legii. Lechia pokonana!

Piast odpowiada Legii. Lechia pokonana!

W 33. kolejce Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie gdańską Lechię 3:0. Goście przegrali pierwszy raz od trzech spotkań.

Pierwszą okazję do wyjścia na prowadzenie mieli gospodarze. W 15. minucie Josip Barisić zgrał piłkę głową do Martina Nespora, lecz trafił w poprzeczkę. Kwadrans później Sasa Zivec wymienił podania z Barisiciem, lecz ten uderzył ponad bramka Lechii. Chwilę później Patrik Mraz dośrodkował z rzutu rożnego, piłka trafiła do Heberta, ten przedłużył ją do Urosa Koruna, który z bliskiej odległości wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W drugą połowę lepiej weszła Lechia. Pokonać Szmatułę mogli Grzegorz Kuświk i Kovacević, ale gliwicki bramkarz nie miał żadnych problemów z interwencjami.

W 77. minucie gdańszczanie mieli wymarzoną sytuację do wyrównania. Tomasz Mokwa sfaulował w polu karnym Wawrzyniaka, sędzie podyktował „11”. Do piłki podszedł Sebastian Mila, lecz Szmatuła wyczuł intencje reprezentanta Polski i obronił uderzenie. Kilkanaście sekund później było 2:0. Mraz został faulowany przez Paweł Stolarski w polu karnym a Mateusz Mak nie pomylił się i podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

W doliczonym czasie gry Barisić po dośrodkowaniu Maka wpisał się po raz drugi na listę strzelców.

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 3:0 (1:0)
1:0 – Uros Korun 32′
2:0 – Mateusz Mak 82′(k)
3:0 – Josip Barisić 90+1′

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła – Tomasz Mokwa, Uros Korun, Hebert Silva Santos – Marcin Pietrowski, Radosław Murawski – Sasa Zivec (73′ Mateusz Mak), Martin Bukata, Patrik Mraz – Martin Nespor (76′ Bartosz Szeliga), Josip Barisić (90+1′ Gerard Badia).

Lechia Gdańsk: Vanja Milinković-Savić – Grzegorz Wojtkowiak, Rafał Janicki, Jakub Wawrzyniak – Aleksandar Kovacević (68′ Lukas Haraslin), Sebastian Mila – Michał Chrapek, Milos Krasić (83′ Martin Kobylański), Sławomir Peszko (79′ Paweł Stolarski) – Flavio Paixao, Grzegorz Kuświk.

Żółte kartki: Nespor, Bukata (Piast) oraz Wojtkowiak (Lechia).

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).