/Podział punktów przy Słonecznej

Podział punktów przy Słonecznej

Jagiellonia Białystok realizuje plan gry w pierwszej ósemce polskiej ekstraklasy. Po dwóch zwycięskich spotkaniach ze Śląskiem Wrocław oraz Lechem Poznań przyszło bezbramkowe spotkanie z Pogonią Szczecin. W meczu 25. kolejki drugi raz z rzędu z czystego konta w bieżącym sezonie mógł cieszyć się bramkarz gospodarzy Bartłomiej Drągowski.

Piłkarze Jagiellonii Białystok zapomnieli już od dotkliwej porażce z Legią Warszawa na początku drugiej części rozgrywek polskiej ekstraklasy. Tym razem piłkarze Michała Probierza notują serię trzech meczy bez porażki. Marsz w górę ligowej tabeli oraz nadzieja na zachowanie miejsca w pierwszej ósemce rozpoczęła się od domowej zwycięskiej potyczki 2:1 ze Śląskiem Wrocław.

Po tym zdarzeniu przyszła dość nieoczekiwana wygrana przy Bułgarskiej z aktualnym mistrzem Polski Lechem Poznań 2:0. Jagiellonia skuteczną grę chciała podtrzymać w trzecim spotkaniu z rzędu i odnieść trzecie zwycięstwo oraz 10 jubileuszowe w tym sezonie. Mimo dobrej gry podlascy piłkarze stworzyli sobie klarowną okazję do strzelenia gola. W tym meczu uwidocznił się jednak brak klasowego napastnika. Fiodor Cernych miał swoją okazję na zmianę wyniku, ale przegrał pojedynek z byłem bramkarzem Jagiellonii Jakubem Słowikiem.

W pierwszych 45 minutach goście także mieli okazję do zmiany wyniku. Bliski powodzenia w drużynie Pogoni był jeden z najskuteczniejszych piłkarzy Łukasz Zwoliński. Strzelec sześciu bramek w tym sezonie przegrał pojedynek z Bartłomiejem Drągowskim. O słabszej skuteczności obydwu drużyn w tym meczu świadczy fakt, iż zespoły stworzyły po jednej bramkowej okazji zarówno w pierwszej jak i w drugiej połowie.

Jedyny celny strzał dla gospodarzy w drugiej odsłonie został zaliczony w 80. minucie spotkanie. W tym czasie z dystansu uderzył Konstansin Vassiljev, lecz jego uderzenie pewnie obronił Słowik. Przez całe spotkanie Jagiellonia miała przewagę w posiadaniu piłki, ale nie była w stanie jej udokumentować strzeleniem bramki. Ostatecznie po 90 minutach gry oba zespoły podzieliły się punktami.

Korzystna strona tego pojedynku to fakt, że po raz drugi z rzędu Bartłomiej Drągowski był w stanie w ligowym spotkaniu zachować czyste konto. Do zakończenia pierwszej części rozgrywek polskiej ekstraklasy dla podlaskich piłkarzy zostało pięć kolejek. Najbliższe spotkanie piłkarze Michała Probierza rozegrają na wyjeździe w meczu przeciwko Lechii Gdańsk, która u siebie wiosną odniosła dwa zwycięstwa i straciła tylko jednego gola.

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 0:0

Skład:

Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Drągowski – Łukasz Burliga, Sebastian Madera, Igors Tarasovs, Piotr Tomasik, Jacek Góralski, Rafał Grzyb, Przemysław Frankowski (46′ Alvarinho), Konstantin Vassiljev (89′ Taras Romanczuk), Fiodor Cernych, Piotr Grzelczak (73′ Przemysław Mystkowski).

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik – Sebastian Rudol, Jakub Czerwiński, Jarosław Fojut, Mateusz Lewandowski, Marcin Listkowski (62′ Władimir Dwaliszwili), Mateusz Matras, Rafał Murawski, Adam Frączczak, Adam Gyurcso (68′ Miłosz Przybecki), Łukasz Zwoliński.

żółte kartki: Piotr Tomasik (Jagiellonia Białystok), Mateusz Lewandowski (Pogoń Szczecin).