/Podział punktów we Wrocławiu

Podział punktów we Wrocławiu

W dziesięciu ostatnich meczach w roli gospodarza Śląsk Wrocław wygrał tylko raz przed własną publicznością. W sobotnim boju w ramach 18. kolejki polskiej ekstraklasy Wojskowi podzielili się punktami z Pogonią Szczecin, remisując 1:1. Losy rywalizacji rozstrzygnęły się w pierwszej części gry.

W pierwszym starciu obu ekip w trwającej kampanii górą byli wrocławianie, którzy na stadionie w Szczecinie wygrali 2:0. Co ciekawe obie bramki piłkarze Śląska zdobyli po stałych fragmentach gry. Taki sam cel team z Dolnego Śląska miał na spotkanie w ramach 18. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Od pierwszych fragmentów rywalizacji mecz zapowiadał się na intensywne zawody, w których żaden z zespołów nie zamierzał odpuszczać. Już w pierwszym kwadransie gry wynik meczu otworzył Piotr Celeban, który strzelił gola w 14 minucie, który po centrze z rzutu wolnego popisał się efektownym strzałem piętą.

Jeszcze przed zejściem obu drużyn na przerwę wrocławianie mogli objąć prowadzenie. Po jednym z uderzeń zawodnika WKS-u futbolówka trafiła w rękę Sebastiana Rudola i sędzia nie miał wątpliwości, że gospodarzom należy się rzut karny. „Jedenastki” nie wykorzystał jednak Kamil Biliński, którego intencje wyczuł Jakub Słowik.

Lekcji tego, jak powinno egzekwować się rzuty karne, udzielił jednak napastnikowi Śląska w 42. minucie Adam Frączczak, który wykorzystał stały fragment gry podyktowany za dotknięcie piłki ręką przez Ostoję Stjepanovicia. Jednocześnie do szatni oba zespoły udały się z rezultatem 1:1.

Po zmianie stron najbliższej zmiany wyniku przedstawiciele obu teamów byli na przestrzenie 46-60 minuty. Najpierw swoich sił Łukasz Zwoliński, ale po jego strzale piłka trafiła w boczną siatkę i kibice Portowców nie mogli eksplodować z radości. Z kolei w 51. minucie szansą na trafienie w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali miał Biliński, ale jej nie wykorzystał.

Do końca zawodów wynik boiskowej rywalizacji nie uległ zmianie i starci Śląska z Pogonią zakończyło się wynikiem 1:1. Ciekawostka jest fakt, że dla obu zespołów był to siódmy remis w trwającej kampanii. W kolejnej serii gier WKS zmierzy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Natomiast szczecinie na swoim stadionie staną do rywalizacji z Zagłębiem Lubin.

Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)
1:0 Celeban 14′
1:1 Frączczak 42′ (k.)