/Remis w Bielsku, „Górale” wciąż bez wygranej u siebie

Remis w Bielsku, „Górale” wciąż bez wygranej u siebie

Remisem 2:2 zakończyło się niedzielne spotkanie Podbeskidzia Bielsko-Biała z Legią Warszawa w ramach 17. kolejki Ekstraklasy. Bielszczanie w tym sezonie nie wygrali na własnym boisku, a w dzisiejszym starciu zabrakło im zaledwie dziesięciu sekund by zdobyć komplet punktów.

Szybko, bo już w 6. minucie spotkania Podbeskidzie wyszło na prowadzenie. Po podaniu Szczepaniaka, Demjan umieścił piłkę w siatce Legii. W 23. minucie Słowak mógł podwyższyć prowadzenie ale z dziesięciu metrów trafił prosto w stojącego między słupkami Arkadiusza Malarza. Goście nie potrafili odpowiedzieć na ten strzał przez cały czas trwania pierwszej połowy. Cztery minuty przed końcem pierwszej części meczu boisko opuścił Krystian Kolcak. Arbiter ukarał Słowaka czerwoną kartką za faul na Guilherme.

Legia zdołala doprowadzić do wyrównania w 68. minucie meczu. Po podaniu Piecha, który na boisko pojawił się kilka minut wcześniej,  Nikolić zdobył 17. bramkę w tym sezonie. W 86. minucie ponownie na prowadzenie wyszło grające w osłabieniu Podbeskidzie. Kamil Jonkisz zagrał do Adama Mójty, a ten niepilnowany z lewej strony boiska przez stołecznych defensorów strzelił w kierunku bramki. Piłka odbiła się od Igora Lewczuka i wpadła do siatki. Wynikiem 2:1 zakończył się regulaminowy czas gry, jednak w doliczonych przez sędziego minutach, 10 sekund przed końcem, gola na wagę jednego punktu zdobył dla Legii Stojan Vranjes.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Legia Warszawa 2:2 (1:0)

Bramki: 6′ Demjan, 86′ Mójta – 68′ Nikolić, 90’+ Vranjes

Podbeskidzie:Emilijus Zubas – Adam Pazio, Krystian Nowak, Kristian Kolcak, Adam Mójta – Jakub Kowalski (90. Dariusz Kołodziej), Adam Deja, Mateusz Możdżeń, Kohei Kato – Robert Demjan (66. Kamil Jonkisz), Mateusz Szczepaniak

Legia: Arkadiusz Malarz – Łukasz Broź (80. Michał Żyro), Igor Lewczuk, Tomasz Jodłowiec, Tomasz Brzyski – Michał Kucharczyk, Stojan Vranjes, Aleksandar Prijovic (59. Arkadiusz Piech), Ondrej Duda, Guilherme (66. Ivan Trickovski) – Nemanja Nikolic