/Stokowiec nowym trenerem Lechii

Stokowiec nowym trenerem Lechii

Piotr Stokowiec został nowym trenerem Lechii Gdańsk. Nowy szkoleniowiec Biało-zielonych związał się z klubem z Trójmiasta do czerwca 2020 roku.

– Dziękuję za zaufanie, które mi okazano, angażując mnie do takiego wielkiego projektu. To był mój wybór i moja decyzja. Cieszę się, że tu jestem. Potencjał i ambicje tego klubu są podobne do moich, dlatego tu jestem – stwierdził na konferencji prasowej Stokowiec.

– Skupiamy się na celach krótkofalowych, czyli zajęciu się drużyną, która ma wielu zawodników z dobrymi umiejętnościami. Chcemy polepszyć współpracę między poszczególnymi formacjami i sprawić, że zawodnicy poczują się mocni, będą groźni dla najlepszych i zaczną punktować – uzupełnił nowy trener Lechii.

– Zdaję sobie sprawę z wyzwania, jakiego się podejmuję, ale nie boję się tego. Mam w sobie dużo energii, trochę odpocząłem, mam pozytywne nastawienie do tego projektu. Wiem, jak duże umiejętności mają moi nowi zawodnicy. Wierzę w ciężką pracę – dodał 45-latek urodzony w Kielcach.

Przypomnijmy, że Stokowiec na stanowisku szkoleniowca gdańskiej ekipy zastąpił Adama Owena, z którym Lechia zdecydował się rozstać za porozumieniem stron.

Waszym zdaniem
Wybór Piotra Stokowca na trenera Lechii jest dobry?
Tak
Nie
Nie mam zdania

Sponsor serwisuSprawdź nasz ranking i recenz

Krakowianka z wyboru. W derbach stolicy Małopolski kibicuje północnej stronie Błoń. Lubi podróżować po Polsce, zwykle "przypadkowo" natrafiając na spotkania Ekstraklasy lub polskiej reprezentacji. Zwykle można ją spotkać z aparatem. Pasjonatka oceanografii.