/Wygrana młodzieżówki z Niemcami

Wygrana młodzieżówki z Niemcami

Reprezentacja U-21 pokonała swoich rówieśników z Niemiec 1:0 w towarzyskim spotkaniu po bramce Dawida Kownackiego.

Spotkanie mogło bardzo dobrze rozpocząć się dla podopiecznych trenera Marcina Dorny. Już w drugiej minucie Przemysław Frankowski zagrywał w pole karne do Mariusza Stępińskiego , lecz strzał napastnika został zablokowany. Kilka minut później mocne uderzenie bramkę Niemców oddał Tomasz Kędziora, lecz było ono minimalnie niecelne. W późniejszych fragmentach spotkania do głosu doszli niemieccy zawodnicy , jednak nasi defensorzy byli na posterunku. W  34. minucie Jakub Wrąbel przeniósł piłkę nad poprzeczką po dobrym strzale Leroy Sane.

W 57. minucie reprezentacja Polski wyszła na prowadzenie po golu Dawida Kownackiego. Napastnik Lecha otrzymał bardzo dobre podanie od Patryka Lipskiego i pewnie pokonał niemieckiego bramkarza. Kilka minut mogło być już 2:0, lecz po uderzeniu Frankowskiego piłka odbiła się od słupka, przeleciała wzdłuż linii bramkowej i nie wpadła do siatki. Stracony gol nieco podburzył Niemców, którzy szybko chcieli doprowadzić do remisu. Podopieczni trenera Dorny konsekwentne grali w obronie i czekali na potknięcie swojego przeciwnika. Od 83. minuty gospodarze grali w przewadze jednego zawodnika po faulu jednego z niemieckich piłkarzy. Wychodzący na czystą pozycję Stępiński został zaatakowany przez Timo Baumgartla. Polacy do końca spotkania dowieźli zwycięstwo i mogli cieszyć się z wygranej na koniec roku.

Polska U-21 – Niemcy U-21 1:0 (0:0)
1:0 – Dawid Kownacki 57′

Składy:

Polska U-21: Jakub Wrąbel – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Jarosław Jach, Paweł Jaroszyński – Przemysław Frankowski (65′ Adam Buksa), Jarosław Kubicki, Radosław Murawski, Patryk Lipski, Dawid Kownacki (81′ Dariusz Formella) – Mariusz Stępiński (90+3′ Arkadiusz Reca).

Niemcy U-21: Michael Zetterer (46′ Timon Wellenreuther) – Mitchell Weiser, Kevin Akpoguma, Niklas Stark (66′ Timo Baumgartl), Jeremy Toljan – Nadiem Amiri, Leroy Sane, Janik Haberer, Maximilian Arnold, Levin Oztunali (66′ Hany Mukhtar) – Maximilian Philipp.

Czerwona kartka: Timo Baumgartl /83′ – za faul taktyczny/ (Niemcy).

Sędzia: Petr Ardeleanu (Czechy).

Widzów: 11 974.

Kibol Kolejorza. Nie boi się tak o sobie mówić - z wykształcenia jest filologiem polskim, więc wie, co słowo "kibol" oznacza w gwarze wielkopolskiej. Na międzynarodowej arenie od ponad 10 lat dopinguje Borussię Dortmund oraz Chelsea Londyn. W wolnych chwilach biega i jeździ na rowerze.