/Z Chelsea do Cracovii

Z Chelsea do Cracovii

Niespełna 18-letni Hubert Adamczyk w piątkowe popołudnie związał się trzy letnim kontraktem z Cracovią. Reprezentant Polski U-19 przez ostatnie 1,5 roku występował w młodzieżowych zespołach Chelsea Londyn i jest uznawany, że najbardziej utalentowanego polskiego zawodnika z rocznika ’98.

Hubert Adamczyk urodził się 23.lutego 1998 roku w Bydgoszczy i jest wychowankiem miejscowego Zawiszy, w którym występował aż do 14. roku życia, kiedy to zainteresowała się nim po raz pierwszy londyńska Chelsea. – Pojechałem na testy i po drugim razie została podjęta decyzja, że przeniosę się do „The Blues”, jak skończę gimnazjum. W międzyczasie jeździłem do Londynu raz w miesiącu, na tydzień, m.in. by zagrać mecz ligowy na koniec każdego okresu. I rzeczywiście w wieku 16 lat przeszedłem do Chelsea na stałe, spędziłem w niej półtora roku – opowiada niespełna 18-letni Adamczyk.

Niemal 12 miesięcy temu Adamczyk zadebiutował w zespole U-21 „The Blues”- w towarzyskim spotkaniu przeciwko FC Porto na pozycji skrzydłowego. Po świetnym występie i dobrej postawie miesiąc po tym spotkaniu sam Jose Mourinho zaprosił go na trening z pierwsza drużynom, która w krótkim czasie zdobyła mistrzostwo Anglii. Nowy nabytek „Pasów” regularnie występował w rozgrywkach U-18, a w lipcu minionego roku podpisał z londyńskim klubem pierwszy profesjonalny kontrakt.

Jesień w Anglii była już jednak dla niego nieco mniej udana. Stąd decyzja, by swe umiejętności sprawdzić na boiskach Ekstraklasy. – Przyszedł czas, by spróbować piłki seniorskiej i uważam, że Cracovia jest dla mnie najlepszym wyborem. Cieszę się, że tu trafiłem – podkreśla, cytowany przez oficjalną stronę krakowian. Z klubem z ulicy Kałuży związał się na najbliższe 3 lata.

Od ponad 2 lat Adamczyk regularnie występuje w młodzieżowych reprezentacji Polski. Aktualnie jest filarem kadry Rafała Janasa do lat 19, która w listopadzie wywalczyła na Cyprze awans do drugiej rundy eliminacji Mistrzostw Europy (te odbędą się w lipcu 2016 w Niemczech – przyp.rer)
Swojej radości nie kryje także szkoleniowiec Cracovii Jacek Zieliński: – To jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy z tego rocznika. Myślę, że powrót do Polski dobrze mu zrobi i wpłynie korzystnie na jego rozwój, oczywiście czeka go walka o miejsce w składzie „Pasów”. Hubert wpisuje się doskonale w naszą strategię budowy zespołu na lata – wyjaśnia trener.

Źródło wypowiedzi oraz fotografii – Cracovia.pl

Krakowianka z wyboru. W derbach stolicy Małopolski kibicuje północnej stronie Błoń. Lubi podróżować po Polsce, zwykle "przypadkowo" natrafiając na spotkania Ekstraklasy lub polskiej reprezentacji. Zwykle można ją spotkać z aparatem. Pasjonatka oceanografii.