/Zagłębie wygrywa w Płocku

Zagłębie wygrywa w Płocku

W pierwszym piątkowym spotkaniu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy, Zagłębie Lubin skromnie 1:0 pokonało na wyjeździe Wisłę Płock. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Filip Starzyński.

Pierwsza połowa spotkania nie stała na wysokim poziomie. Obie drużyny miały duże problemy z konstruowaniem akcji, a co za tym idzie ze stwarzaniem sobie sytuacji strzeleckich. W efekcie na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie było nieco ciekawiej. Piłkarze zaczęli grać odważniej, co procentowało sytuacjami. Bezbramkowy wynik długo jednak nie ulegał zmianie.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, w 84. minucie Miedziowi zdobyli zwycięskiego gola. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła źle interweniował bramkarz Wisły. Piłka trafiła do ustawionego z boku pola karnego Bohara, który dograł ją przed bramkę do Starzyńskiego. Pomocnik Zagłębia nie miał problemów z trafieniem do siatki.

Wisła Płock – Zagłębie Lubin 0:1 (0:0