/EURO 2016: Islandia urwała punkt Portugalczykom!

EURO 2016: Islandia urwała punkt Portugalczykom!

Cristiano Ronaldo i spółka nie zaliczą tego dnia do udanych. Reprezentacja Portugalii „tylko” zremisowała z Islandczykami i już w pierwszej kolejce musi gonić lidera swojej grupy – Węgrów.

Mecz mógł lepiej rozpocząć się dla Islandczyków. Już w 4. minucie Gylfi Sigurdsson dopadł do odbitej piłki, strzelił prosto w środek bramki, ale bramkarz zdołał obronić jego uderzenie. Kilkanaście minut później Nani uderzał głową w stronę bramki, lecz Hannes Halldorsson popisał się doskonałą interwencją.

W 31. minucie Andre Gomes znakomicue oddał piłkę Nani’emu, który z wielkim opanowaniem w polu karnym wbija piłkę w prawy dolny róg bramki i otworzył wynik.

Na odpowiedź musieliśmy czekać do 50. minuty. Johann Gudmundsson posłał precyzyjne wysokie dośrodkowanie w pole karne do Birkiriego Bjarnasona i szybkim strzałem pokonał bramkarza Portugalii, który był bez szans przy tym uderzeniu.

Dwadzieścia minut później Nani zmarnował świetną szansę do strzelania gola na 2:1. Portugalczyk oddał mocne uderzenie główką, które przeszło obok lewego słupka. W 82. minucie Pepe  wyskoczył wysoko do piłki, ale strzelił ponad poprzeczką. Piłka przekroczyła linię końcową i od własnej bramki zaczynać będzie Islandia. Kilka minut później Cristiano Ronaldo oddał obiecujący strzał główką z bliskiej odległości, ale Hannes Halldorsson popisał się znakomitą interwencją.

Kilka minut później odpowiedział portugalski golkiper. Alfred Finnbogason okiwał kilku zawodników, lecz Patrico cudownie obronił.

Portugalia – Islandia 1:1 (1:0)
1:0 – Nani 31′
1:1 – Birkir Bjarnarsson 50′

Składy:

Portugalia:
Rui Patricio – Vierinha, Ricardo Carvalho, Pepe, Raphael Guerreiro – Joao Mario (75′ Ricardo Quaresma), Danilo, Andre Gomes – Joao Moutinho (71′ Renato Sanches) – Nani, Cristiano Ronaldo.

Islandia: Hannes Halldorson – Birkir Savarsson – Ragnar Sigurdsson, Kari Arnason, Ari Skulason – Johann Gudmundsson (90′ Elnar Bjarnason), Anor Gunnarson, Gylfi Sugurdsson, Birkir Bjarnasson – Klbein Sigthorsson (80′ Alfred Finbogasson), Jon Dadi Bodvarsson.

Sędziował: Cuneyt Cakir (Turcja).

Żółta kartka: Bjarnarsson (Islandia).

Kibol Kolejorza. Nie boi się tak o sobie mówić - z wykształcenia jest filologiem polskim, więc wie, co słowo "kibol" oznacza w gwarze wielkopolskiej. Na międzynarodowej arenie od ponad 10 lat dopinguje Borussię Dortmund oraz Chelsea Londyn. W wolnych chwilach biega i jeździ na rowerze.