/Euro2016: Męczarnie Chorwacji i Portugalii

Euro2016: Męczarnie Chorwacji i Portugalii

W starciu 1/8 finału Mistrzostw Europy pomiędzy Portugalią a Chorwacją brakowało goli, a ten dający awans padł dopiero w dogrywce. W 118. minucie spotkania strzałem głową na 1:0 wynik ustalił Ricardo Quaresma.

Znajdujący się na stadionie kibice mogli być rozczarowani poziomem widowiska, jakie zaprezentowały drużyny Chorwacji i Portugalii. W podstawowym czasie gry żaden z zawodników nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę a cieszących oko akcji było jak na lekarstwo.

Emocji dostarczyła dopiero dogrywka. Obie drużyny postanowiły zaciekle walczyć o awans do kolejnej rundy i raz po raz atakowały bramkę przeciwnika. Najpierw bliscy szczęścia byli Chorwaci, ale po przeprowadzeniu dobrej akcji Ivan Perisić trafił w słupek. Sytuacja ta jeszcze bardziej przyspieszyła grę drużyny Cristiano Ronaldo. Napastnik Realu Madryt złożył się do strzału, ale ten nie zaskoczył Daniela Subasićia, który pewnie wybił piłkę. Ta trafiła do Ricardo Quaresmy, który z bliskiej odległości wpakował ją do bramki. Na kilka sekund przed gwizdkiem kończącym dogrywkę w kierunku bramki Rui Patricio strzelił Vida, ale futbolówka minęła bramkę o centymetry.

Portugalczycy w ćwierćfinale Euro 2016 zagrają z Polską. Spotkanie zostanie rozegrane w czwartek 30 czerwca w Marsylii. Mecz rozpocznie się o godzinie 21.00. Reprezentacja Polski awansowała po rzutach karnych ze Szwajcarią. Po dogrywce utrzymał się wynik 1:1, a w konkursie „jedenastek” było 5:4 dla podopiecznych Adama Nawałki.

Chorwacja Portugalia 1:0 (po dogrywce) (0:0)

Bramka: 117’Quaresma

Portugalia:Patricio – Cedric, Pepe, Fonte, Guerreiro – Mario (87. Quaresma), Silva (108. Danilo), W.Carvalho, Gomes (50. Sanches) – Nani, Ronaldo

Chorwacja: Subasić – Srna, Corluka (120. Kramarić), Vida, Strinić – Modrić, Badelj – Brozović, Rakitić (110. Pjaca), Perisić – Mandżukić (88. Kalinić)