/Euro2016: Ondrej Duda z golem, w hicie grupy B – remis

Euro2016: Ondrej Duda z golem, w hicie grupy B – remis

W sobotę kibice piłkarscy emocjonowali się meczami grupy B. Walia wygrała ze Słowacją 2:1, a w spotkaniu Anglików z Rosjanami padł remis – 1:1.

Walia-Słowacja 2:1 (Bale 10′, Robson-Hanu 81′ – Duda 61′)

W 3 minucie spotkania Słowacy mogli wyjść na prowadzenie. Marek Hamsik po znakomitej indywidualnej akcji strzelał ze środka pola karnego, pokonał golkipera Walii, lecz trafił  w jednego z obrońców, który uratował swój zespół przed stratą bramki.

Szybciej z gola cieszyli się jednak Walijczycy. W 10. minucie do rzutu wolnego podszedł Gareth Bale, strzelił idealnie nad murem i nie dał słowackiemu bramkarzowi żadnych szans. W 55. minucie Vladimir Weiss idealnie odegrał do Roberta Maka, lecz zawodnik uderzył zbyt słabo, aby Danny Ward miał problem z interwencją.

Niecałą minutę potrzebował Onderej Duda, aby strzelić gola na europejskim mundialu. Robert Mak świetnie podaje w pole karne, do znajdującego się tam zawodnika Legii Warszawa, który nie zmarnował szansy i doprowadził do wyrównania.

W 81. minucie spotkania Aaron Ramsey podał do Robsona-Kanu, który wbił piłkę w prawy dolny róg bramki. Pięć minut później mogło być 2:2 – Adam Nemec przejął dośrodkowanie zza linii bocznej pola karnego, lecz jego strzał głową z okolicy jedenastego metra nie był dokładny i futbolówka odbiła się od lewego słupka.

Anglia – Rosja 1:1 (Dier 73′ – Berezutski 90+2)

W 7. minucie przed szansą stanęli Anglicy. Adam Lallana przejął precyzyjne podanie i w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył piłkę pod poprzeczką. Kilkanaście minut później ponownie Lallana stanął przed szansą zdobycia bramki. Będąc w polu karnym strzelił tuż obok lewego słupka po tym.  W 28. minucie kibice angielscy mogli cieszyć się ze zdobycia bramki przez Harry’ego Kane’a, jednak sędzia liniowy wskazał pozycję spaloną.

Na pierwszą dogodną szansę Rosjan trzeba było czekać do 63. minuty. Fedor Smolov strzelił tuż obok prawego słupka. Anglicy nie zamierzali odpuszczać. W 72. minucie znakomitą obroną popisał się bramkarz Igor Akinfeev. Wayne Rooney na krawędzi pola karnego i strzelał na bramkę w lewy dolny róg, ale bramkarz rzuca się na piłkę i wybija ją na słupek. Trzy minuty później było już 1:0. Eric Dier idealnie przymierzył z rzutu wolnego – bramkarz bez szans.

Gdy wydawało się, że Anglicy pewnie zdobędą trzy punkty Vasili Berezutski  po zagraniu głową wbił piłkę od wewnętrznej strony lewego słupka i pokonał Harta.