/Loew: Analizowaliśmy przede wszystkim resztę zespołu

Loew: Analizowaliśmy przede wszystkim resztę zespołu

Mecz Polaków z Niemców będzie doskonalą okazją dla młodych graczu w obliczu kontuzji, jakie dotknęła reprezentację Joachima Loewa. 

O sobotnim meczu

Na pewno czeka nas ciężki mecz. Zdajemy sobie z tego sprawę. Publiczność przyjdzie po to, by dopingować Polaków. Sprzedały się wszystkie bilety. Polska i Irlandia to faworyci to zajęcia pierwszego miejsca w grupie. Wasza reprezentacja to dobra drużyna. Macie w składzie Lewandowskiego, Rybusa, Milika. Ostatnie dni nie potoczyły się z naszymi planami. Mesut Oezil odniósł kontuzję i nie zagra w jutrzejszym meczu. Jesteśmy jednak gotowi na to, by odnieść sukces.

O Lukasie Podolskim

Nie jest wyznacznikiem, iż Lukasz Podolski zagra. Lukas zawsze wnosi energię do meczu. Trzeba pamiętać o tym, że nie grał on ostatnio bardzo dużo. Może zagra od pierwszych minut, może nie. Nie wszyscy piłkarze, którzy grali podczas mistrzostw świata zagrają w meczu z Polakami.

O Robercie Lewandowskim

Bardzo dobrze znamy Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka, dlatego nie musieliśmy zbyt wiele uwagi im poświęcać. Moi piłkarze doskonale znają tę dwójkę. Analizowaliśmy przede wszystkim resztę zespołu. Uważam, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do tego spotkania. Za krycie będą odpowiedzialni Boeateng i Hummels, przed którymi ciężkie zadanie. Lewandowski bardzo dobrze prowadzi piłkę.

O składzie Niemiec na mecz z Polakami

Schurle jest w pełnej gotowości. Nic mu już nie dolega. Jest w pełni zdrowy. Po mistrzostwach świata musieliśmy zbudować nowy zespół. Kluczową postacią może być Toni Kroos, który jest łącznikiem między defensywną a ofensywą w naszym zespole. Mamy w zapasie młodych piłkarzy, którzy chcą grać. Potrzebują trochę doświadczenia.

Współpraca Schneidera z zespołem

Bardzo pozytywnie. Musi jeszcze popracować z zespołem. Potrzebuje aklimatyzacji oraz musi wypracować sobie współpracę z resztą zespołu. Ma osobowość i kompetencje do tego, by być dobrym trenerem.

Poprzedni mecz Niemców na Narodowym z Włochami

Porażka z Włochami była dla nas ogromnym zawodem. Myśleliśmy, iż wygramy to spotkanie. Nie wykorzystaliśmy wówczas swojego potencjału na 100%. Tę porażkę przełożyliśmy na sukces. Przez dwa lata realizowaliśmy swoją politykę, co pokazaliśmy w Brazylii. Wygrana w Rio była dla nas ogromną satysfakcją.

O Karim Bellarabi

Przed samym powołaniem rozmawialiśmy ze sobą. Powiedziałem mu wówczas, że ma on możliwość gry dla reprezentacji Niemiec. Nie musiałem go zbyt długo przekonywać. Potwierdził, że zawsze chciał występować dla naszej reprezentacji. Grał on już w kadrze młodzieżowej. Ma dobry styl gry. Dobrze rozpoznaje wolne pole, jest świetnie wyszkolony technicznie. Bardzo dobrze prowadzi piłkę, jest gotowy na to, by grać dla reprezentacji.

Zmiany w zespole

Nie daliśmy z siebie 100%. Proszę pamiętać o tym, iż kilku naszych piłkarzy zmagało się z kontuzjami. Po każdym większym turnieju musimy przeprowadzać zmiany w zespole, by wprowadzić nowych graczy. Samo to, że jesteśmy mistrzami świata nie oznacza, iż będziemy wszystko wygrywać.

Kibol Kolejorza. Nie boi się tak o sobie mówić - z wykształcenia jest filologiem polskim, więc wie, co słowo "kibol" oznacza w gwarze wielkopolskiej. Na międzynarodowej arenie od ponad 10 lat dopinguje Borussię Dortmund oraz Chelsea Londyn. W wolnych chwilach biega i jeździ na rowerze.