/Marcin Dorna: Mieliśmy okazję do weryfikacji naszych pomysłów

Marcin Dorna: Mieliśmy okazję do weryfikacji naszych pomysłów

Trener młodzieżowej reprezentacji Polski ze spokojem przyjął porażkę z reprezentacją Czech. Marcin Dorna jest przekonany, że dokładna analiza ostatnich występów jego zawodników pozwoli optymalnie przygotować zespół do najważniejszej imprezy.

Mieliśmy okazję do weryfikacji pewnych naszych pomysłów, które mają nas jeszcze lepiej przygotować do mistrzostw Europy na tle bardzo dobrego rywala. Oczywiście nie jesteśmy szczęśliwi z faktu, że przegraliśmy, ale myślę, że były fragmenty, z których możemy być zadowoleni jeżeli chodzi o postawę, charakter, kiedy po wyrównującej bramce próbowaliśmy dążyć do zwycięstwa – mówił po towarzyskiej porażce z Czechami (1:2) Marcin Dorna.

To będą mistrzostwa, podczas których zwycięstwa będą bardzo ważne. Znamy regulamin grup i wiemy, że trzeba wygrywać, aby awansować dalej. Tym razem nasza próba zwyciężenia skończyła się kontratakiem i stratą gola – dodał.

Poniedziałkowy mecz był ostatnim przed czerwcowymi ME U-21 dla reprezentacji Polski. Niestety zarówno wynik, jak i gra nie nastrajają optymistycznie. – Jesteśmy świadomi tego, że lepiej taki mecz zakończyć zwycięstwem, jeżeli nie da się tego zrobić to remisem. Przy dużym ryzyku w końcówce ten mecz przegraliśmy, ale wymiar selekcyjny jest dla nas równie ważny – ocenił.

Dobrych fragmentów w trakcie spotkania było naprawdę niewiele. Szczególnie mocno w oczy rzuciły się problemy z dośrodkowaniami ze skrzydeł. Bez tego ciężko było o stwarzanie zagrożenia. – Faktycznie dochodziliśmy do wielu płynnych akcji, w których zabrakło dobrego dośrodkowania. Myślę, że to napędzałoby nasze akcje ofensywny. Nad tym elementem będziemy pracować – zapewnił Dorna.

Gry kontrolne z Włochami (1:2) i Czechami dostarczyły sztabowi szkoleniowemu wiele materiału do analizy. Pytań, na które jak najszybciej trzeba znaleźć odpowiedzi, nie brakuje. – Ktoś kiedyś powiedział, że po tych meczach, które się przegrywa wyciąga się więcej wniosków, my zawsze staramy się być obiektywni w ocenie czy to mecz z Niemcami, czy wcześniejsza seria bez porażki prowokowała nas do dogłębnej analizy i tak samo będzie po tych dwóch meczach.

Turniej finałowy rozpocznie się 16 czerwca. Rywalami Polaków w grupie A będą Słowacy, Szwedzi oraz Anglicy.

Krakowianka z wyboru. W derbach stolicy Małopolski kibicuje północnej stronie Błoń. Lubi podróżować po Polsce, zwykle "przypadkowo" natrafiając na spotkania Ekstraklasy lub polskiej reprezentacji. Zwykle można ją spotkać z aparatem. Pasjonatka oceanografii.