/Polska wygrywa z Niemcami!

Polska wygrywa z Niemcami!

Reprezentacja Polski wygrała z Niemcami 2:0 w kolejnym meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2016! Bramki zdobyli Arkadiusz Milik oraz Sebastian MIla.

Komplet widzów na Stadionie Narodowym w Warszawie obejrzało spotkanie reprezentacji Polski z Niemcami. Było to historyczne zwycięstwo naszych piłkarzy, ponieważ nigdy dotąd kadra biało-czerwonych nie wygrała z naszymi zachodnimi sąsiadami,

Od samego początku to kadrowicze trenera Loewa rzucili się do ataku i szybko chcieli objąć prowadzenie. Nasi zachodni sąsiedzi przeprowadzili pierwszy celny strzał. Goetze podał do Mullera, jednak napastnik uderzył z pierwszej piłki i Szczęsny pewnie obronił strzał. W 18. minucie Kamil Glik wybił precyzyjne uderzenie Hummelssa.  W kolejnych minutach Niemcy dalej atakowali, jednak znakomicie tego dnia w bramce spisywał się bramkarz Arsenalu Londyn. W 38. minucie mogło być 0:1. Mario Goetze podał do Beelarbi’ego, który uderzył minimalnie obok słupka. W pierwszej połowie Polacy nie przeprowadzili groźniejszych sytuacji, które mogłyby sprawić problem Neurowi.

Biało-czerwoni do ataku rzucili się w drugiej połowie. W 51. minucie Łukasz Piszczek dośrodkował w pole karne, gdzie znajdował się Arkadiusz Milik i głową pokonał niemieckiego bramkarza. Niemcy chcieli szybko odpowiedzieć, jednak Wojciech Szczęsny był na posterunku. Kilka minut później polskiej bramce chcieli zagrozić Muleer, Schurlle oraz Durm. Polacy bronili wyniku i czekali na swoją szansę z kontrataku. W 70. minucie indywidualną akcją popisał się Kamil Grosicki, przedarł się przez szyki obronne mistrzów świata, lecz Neuer obronił jego strzał. W 81. minucie w polu karnym Szczęsnego zrobiło się gorąco. Lukas Podolski uderzył w poprzeczkę. Polacy dzielnie bronili wyniku. W 88 minucie spotkania wyszli z kontrą. Lewandowski podał do niepilnowanego Sebastiana Mili, który podwyższył prowadzenie na 2:0. Niemcy zdezorientowali takim obrotem wydarzeń do końca meczu nie byli już w stanie zagrozić poważnie bramce Szczęsnego.

Polacy z dorobkiem 6 punktów są liderem grupy.

Polska 2-0 Niemcy

Bramki: Arkadiusz Milik 51, Sebastian Mila 88

Polska: Wojciech Szczęsny – Łukasz Piszczek, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Jakub Wawrzyniak (84. Artur Jędrzejczyk) – Kamil Grosicki (71. Waldemar Sobota), Grzegorz Krychowiak, Tomasz Jodłowiec, Arkadiusz Milik (77. Sebastian Mila), Maciej Rybus – Robert Lewandowski.

Niemcy: Manuel Neuer – Antonio Rüdiger (83. Max Kruse), Jérôme Boateng, Mats Hummels, Erik Durm – Karim Bellarabi, Christoph Kramer (71. Julian Draxler), Toni Kroos, Mario Götze, André Schürrle (77. Lukas Podolski) – Thomas Müller.

Żółte kartki: Szukała, Lewandowski, Piszczek – Boateng, Bellarabi.