/U-21: Ekipa Marcina Dorny lepsza od Finów

U-21: Ekipa Marcina Dorny lepsza od Finów

Stadion w Bydgoszczy okazał się szczęśliwy dla Reprezentacji Polski do lat 21, która wygrała w towarzyskim spotkaniu z Finlandią 1:0. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Mariusz Stępiński.

Początkowo lepiej zorganizowani były młodzi reprezentanci Finlandii, ale to Polacy stwarzali groźniejsze sytuacje w polu karnym rywala. Bliski szczęścia był Krzysztof Piątek, ale najpierw w sytuacji sam na sam trafił prosto w bramkarza a przy kolejnym strzale piłka wpadła w boczną siatkę. W 32. minucie wynik ustalił Mariusz Stępiński, któremu piłkę wyłożył Paweł Jaroszyński.

Kolejne spotkanie w ramach przedświątecznego zgrupowania Polacy rozegrają w sobotę. We Włocławku zmierza się z rówieśnikami z Białorusi.

Polska U-21 – Finlandia U-21 1:0 (1:0)
1:0 – Mariusz Stępiński 32′

Składy:

Polska: Damian Podleśny – Tomasz Kędziora, Jarosław Jach, Paweł Dawidowicz, Paweł Jaroszyński, Kamil Mazek (66′ Przemysław Frankowski), Radosław Murawski (77′ Jarosław Kubicki), Patryk Lipski, Krzysztof Piątek (65′ Alan Uryga), Adam Buksa (84′ Łukasz Moneta), Mariusz Stępiński (90′ Oskar Zawada)

Finlandia: Otso Viratanen – Dani Hatakka, Daniel O’Shaughnessy, Sauli Vaisanen, Armend Kabashi (69′ Pyry Soiri), Glen Kamara (46′ Joona Veteli), Simon Skrabb, Mikko Viitikko, Matej Hradecky (14′ Jasse Tuominen), Fredrik Lassas (72′ Roni Peiponen), Youness Rahimi

Kibol Kolejorza. Nie boi się tak o sobie mówić - z wykształcenia jest filologiem polskim, więc wie, co słowo "kibol" oznacza w gwarze wielkopolskiej. Na międzynarodowej arenie od ponad 10 lat dopinguje Borussię Dortmund oraz Chelsea Londyn. W wolnych chwilach biega i jeździ na rowerze.