/U-21: Młodzież nie zawodzi, 3:0 z Białorusią

U-21: Młodzież nie zawodzi, 3:0 z Białorusią

Podopieczni Marcina Dorny poszli za ciosem i po skromnej wygranej z Finlandią w Bydgoszczy, wysoko wygrali z Białorusią. Do bramki rówieśników zza wschodniej granicy trafiali Adam Buksa, Mariusz Stępiński oraz Łukasz Moneta, który ustalił wynik na 3:0.

Polacy mogli wyjść na prowadzenie już w 11. minucie spotkania, ale Adam Buksa trafił w poprzeczkę. Pięć minut później było 1:0, kiedy Buksa trafił do bramki białoruskiego bramkarza tuż przy prawym słupku. W 45. minucie na 2:0 podwyższył Mariusz Stępiński, któremu asystował kolega z Ruchu Chorzów , Kamil Mazek. Po zmianie stron jedyną bramkę zdobył w doliczonym czasie gry Łukasz Moneta.

Polska – Białoruś 3:0

Bramki: Adam Buksa 16, Mariusz Stępiński 45, Łukasz Moneta 90

Polska: 12. Jakub Wrąbel – 4. Tomasz Kędziora (68, 16. Sebastian Rudol), 14. Paweł Dawidowicz, 17. Jarosław Jach (78, 19. Paweł Bochniewicz), 2. Paweł Jaroszyński – 13. Kamil Mazek (57, 20. Łukasz Moneta), 6. Alan Uryga (85, 5. Igor Łasicki), 15. Jarosław Kubicki (57, 18. Oskar Zawada), 10. Patryk Lipski (84, 8. Radosław Murawski), 21. Adam Buksa – 9. Mariusz Stępiński (78, 7. Krzysztof Piątek)

Białoruś: 1. Dienis Szczerbickij – 16. Siergiej Karpowicz, 3. Aleksandr Pawłowiec (46, 17. Władisław Jasiukiewicz), 4. Siemion Szestiłowskij, 20. Aleksandr Pozniak (85, 14. Artiom Wasiljew) – 6. Nikołaj Zołotow (65, 7. Dmitrij Biessmiertnyj), 9. Nikita Korzun (88, 2. Aleksiej Zaleskij), 5. Jewgienij Jabłonskij (70, 15. Michaił Babiczew), 10. Aleksandr Janczenko (46, 19. Witalij Lisakowicz), 11. Jarosław Jarockij (64, 18. Michaił Szybun) – 13. Władisław Klimowicz (88, 8. Rusłan Tiewierow)