/Euro 2016: Włosi w ćwierćfinale

Euro 2016: Włosi w ćwierćfinale

W meczu 1/8 finału Mistrzostw Europy Włochy pokonały Hiszpanię 2:0 kończąc marzenia zespołu z Półwyspu Iberyjskiego o obronie tytułu.

Mecz zdecydowanie należał do włoskiej drużyny, o swojej dominacji przekonali kibiców już podczas początkowych chwil gry. W 9 minucie świetną okazję zmarnował Pelle, który uderzył tuż obok bramki. Po raz pierwszy w tym meczu Buffon musiał interweniować dwadzieścia minut później – strzał Iniesty nie był jednak na tyle groźny, aby poważnie zaszkodzić bramce Włochów. Squada Azzurra na prowadzenie wyszła w 33 minucie. Eder uderzył z rzutu wolnego, de Gea zdołał odbić piłkę, ale wpadła ona prosto pod nogi Giaccheriniego, który podał do Chielliniego, a ten nie zmarnował sytuacji i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Włosi mogli jeszcze podwyższyć wynik przed końcem pierwszej połowy, ale de Gea znajdował się na posterunku.
W drugiej części spotkania Włosi nadal starali się wybijać Hiszpanów z rytmu, do gry La Furia Roja dużo wniósł Ariz Aduriz, zmieniając Nolito na pozycji napastnika. W 70 minucie miał dobrą sytuację na wyrównanie wyniku, ale strzelił minimalnie obok słupka. Im bliżej było końcowego gwizdka, tym groźniejsi stawali się Hiszpanie. Buffon mógł pokazać wtedy swoją klasę bramkarską i udowodnić, że nadal jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie. Włosi swoich szans na podwyższenie wyniku próbowali od 85 minuty kiedy to potężnie uderzył Insigne, ale strzał trafił w ręce hiszpańskiego bramkarza. Ostatecznie wynik ustalił Pelle, który wykorzystał asystę Darmiana i wprowadził Włochów do ćwierćfinału.

Włochy – Hiszpania 2:0
1:0 – Chiellini 33′
2:0 – Pelle 90+1’