/Legia w finale Pucharu Polski!

Legia w finale Pucharu Polski!

Legia Warszawa dopełniła formalności i pokonała Zawiszę w Bydgoszczy 2:1, awansując tym samym do finału Pucharu Polski. Pierwsze spotkanie rozegrane przy Łazienkowskiej zakończyło się wynikiem 4:0 dla „Wojskowych”.

Podopieczni Stanisława Czerczesowa wybiegli na murawę w rezerwowym składzie, do którego wrócił dawno niewidziany Marek Saganowski. Legioniści od pierwszych minut prowadzili grę i szukali okazji do zdobycia bramki aby szybko ustawić losy spotkania i myśleć o finale na Stadionie Narodowym. W 16. minucie cegiełkę do bramki gości dołożył Kamil Drygas. Obrońcę pewnie ograł Bartosz Bereszyński i szybko dośrodkował piłkę do Nemanji Nikolicia. Węgier minął stojącego między słupkami bramkarza i wpakował piłkę do siatki.

Po zmianie stron napór stołecznych osłabł, a gospodarze stali się bardziej agresywni. Igora Lewczuka zastąpił wracający po chorobie Guilherme. Brazylijczyk pomylił się kilka minut później, co pozwoliło Zawiszy na wyrównanie. Do pustej bramki trafił Karol Danielak. Pomocnik odkupił jednak swoje winy i w 79. minucie uderzył z 18. metra tuż przy słupku, ustalając wynik spotkania na 2:1.

Legia już 2 maja zmierzy się w finale Pucharu Polski z Lechem Poznań, który wczoraj zremisował z Zagłębiem Sosnowiec 1:1. Awans do finału zapewniła Mistrzom Polski bramka zdobyta podczas spotkania przy Bułgarskiej.

Zawisza Bydgoszcz – Legia Warszawa 1:2 (0:1)

Bramki: Danielak 59′ – Nikolić 16′, Guilherme 79′

Zawisza Bydgoszcz:12. Dominik Kowalski – 19. Blażo Igumanović, 13. Sylwester Patejuk (8. Karol Danielak), 10. Micael Cabrita Silva (3. Arkadiusz Widelski 67′), 14. Kamil Drygas, 5. Toni Markić, 28. Sebastian Kamiński, 20. Szymon Lewicki (17. Arkadiusz Gajewski 46′), 11. Vasil Panayotov, 2. Piotr Stawarczyk, 7. Jakub Smektała.

Legia Warszawa:1. Arkadiusz Malarz – 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Igor Lewczuk (6. Guilherme 52′), 17. Tomasz Brzyski – 15. Michał Kopczyński, 2. Michał Pazdan – 19. Bartosz Bereszyński (18. Michał Kucharczyk 68′), 9. Marek Saganowski, 77. Michaił Aleksandrow – 11. Nemanja Nikolić (99. Aleksandar Prijović 72′).

Kibol Kolejorza. Nie boi się tak o sobie mówić - z wykształcenia jest filologiem polskim, więc wie, co słowo "kibol" oznacza w gwarze wielkopolskiej. Na międzynarodowej arenie od ponad 10 lat dopinguje Borussię Dortmund oraz Chelsea Londyn. W wolnych chwilach biega i jeździ na rowerze.