/Tytuł: Lech jedną nogą w finale Pucharu Polski!

Tytuł: Lech jedną nogą w finale Pucharu Polski!

Lech Poznań na własnym boisku pokonał w półfinałowym spotkaniu Puchar Polski Zagłębie Sosnowiec 1:0 po debiutanckiej bramce Vladimira.

Początek spotkania było bardzo niemrawy w wykonaniu obu drużyn. Przez pierwszy kwadrans spotkania tak naprawdę się nic nie wydarzyło, co zasługiwało na szczególną uwagę. Pierwszą groźną sytuację do zdobycia gola mieli goście w 17. minucie, kiedy to Jasmin Burić interweniował niezbyt pewnie, a szansy nie wykorzystał Michał Fidziukiewicz.

W 25. minucie z powodu kontuzji boisko opuścił Sebastian Dudek, który w pojedynku z Sisim złamał rękę i został odwieziony do szpitala, ale chwilę wcześniej dobrą okazję mieli Lechici, której jednak nie wykorzystał Gajos. Przez kolejne minuty ataki gospodarzy były bardzo niemrawe, a zadanie nie ułatwiało im wcale Zagłębie, które postawiła wysokie warunki.

Jednak w 38. minucie klub ze stolicy Wielkopolski objął prowadzenie. Z lewej strony dośrodkowanie Jevticia wykorzystał Vladimir Volkov i uderzeniem lewą nogą wyprowadził Kolejorza na prowadzenie. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Druga połowa mogła lepiej rozpocząć się dla gospodarzy, ale strzał Jevticia był minimalnie niecelny.

W 53. minucie doskonałą okazję na wyrównanie miał Fidziukiewicz, ale dobrze interweniował Burić. Sześć minut później kolejną dobrą sytuację mieli goście. Strzelał Łukasz Matusiak, jednakże ponownie dobrze interweniował bramkarz Lecha.

W 74. minucie ponownie bardzo dobrą sytuację miał Michał Fidziukiewicz, jednak w doskonałej sytuacji nie trafił w piłkę. W ostatnim kwadransie piłkarze jednego i drugiego zespołu starali się zagrozić bramce, ale nie przyniosło to żadnych efektów i tym samym mecz zakończył się wynikiem 1:0 na korzyść Lecha.

Puchar Polski: Lech Poznań – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)
1:0 – Vladimir Volkov 38′

Lech Poznań: Jasmin Burić – Kebba Ceesay, Maciej Wilusz, Marcin Kamiński, Vladimir Volkov, Dariusz Dudka, Łukasz Trałka (81′ Tamas Kadar), Maciej Gajos, Darko Jevtić, Sisi (66′ Kamil Jóźwiak), Dawid Kownacki (72′ Nicki Bille Nielsen).

Zagłębie Sosnowiec: Wojciech Fabisiak – Grzegorz Fonfara, Krzysztof Markowski, Dimitar Vezalov, Żarko Udovicić, Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek (25′ Carlos Martinez), Michał Bajdur (77′ Jakub Wilk), Robert Bartczak, Martin Pribula (60′ Jakub Arak), Michał Fidziukiewicz .

Żółte kartki: Vladimir Volkov (Lech) oraz Dimitar Vezalov (Zagłębie).