/Flavio superstar. Śląsk demoluje Lechię

Flavio superstar. Śląsk demoluje Lechię

W meczu przyjaźni w Gdańsku miejscowa Lechia została wręcz znokautowana przez piłkarzy z Wrocławia. Goście wygrali 4:1, a hat-tricka ustrzelił Flavio Paixao. Na dodatek od 10. minuty gospodarze grali w osłabieniu.

Źle w to spotkanie weszli gdańszczanie, którzy już od 6 minuty przegrywali. Paixao ograł Valente, a zdezorientowany lechista wpakował piłkę do własnej bramki. Niespełna pięć minut później sam na sam z Bąkiem znalazł się Mila, ale został on zaatakowany przez Borysiuka i sędzia Frankowsk podykotwał zarówno rzut karny, jak i pokazał czerwoną kartkę. Z jedenstaego metra pewnie do siatki strzelił Paixao. Lechiści nie mając nic do stracenia próbowali atakować i grać śmielej. Na nic się to jednak zdało, bo w 22. minucie prowadzenie ponownie podwyższył Paixao. Kapitan Śląska minął obrońców Lechii i trafił do siatki.  Pierwszą okazję na zdobycie bramki w 32. minucie mieli gospodarze. Vranjes dośrodkowywał, a dobijał Makuszewski, jednak za każdym razem lepszy okazał się golkiper gości.  Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po powrocie na boisko lechiści próbowali nawiązać walkę z dobrze dysponowanym zespołem Śląska, ale nie za bardzo im to wychodziło. Już w 51. minucie Bąka po raz trzeci pokonał Paixao. Kapitan Śląska wykorzystał błąd obrony Lechii, przelobował golkipera i tym sposobem ustrzelił hat-tricka. W 70. minucie powinno być 5:0. Dankowski dobrze wyszedł z piłką w kontrataku, podał do Mili, ale jeden z obrońców Lechii zdołał wybić piłkę, a dobitka Paixao poleciała nad poprzeczką. Dziesięć minut przed końcem meczu honorową bramkę strzelił Friesenbichler, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Austriak wykorzystał zamieszanie w polu karnym i pokonał Pawełka.

Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław 1:4 (0:3)

Braki: 80. Friesenbichler – 6. Valante (sam.), 11., 23., 51. Paixao

Żółte kartki: Janicki, Vranjes, Wiśniewski, Friesenbichler – Dudu

Czerwona kartka: 10. Borysiuk (faul w polu karnym)

Lechia Gdańsk: Mateusz Bąk – Marcin Pietrowski, Rafał Janicki, Tiago Valente (46′ Mavroudis Bougaidis), Nikola Leković – Ariel Borysiuk, Daniel Łukasik – Maciej Makuszewski (79′ Kevin Friesenbichler), Stojan Vranjes (61′ Piotr Wiśniewski), Bruno Nazario – Antonio Colak.

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek – Dudu Paraiba, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Paweł Zieliński – Tom Hateley, Krzysztof Danielewicz – Flavio Paixao (88′ Krzysztof Ostrowski), Sebastian Mila, Robert Pich (66′ Kamil Dankowski), Mateusz Machaj (84′ Lukas Droppa)

Na co dzień kibic poznańskiego Lecha i bydgoskiego Zawiszy. Wszystko wykonuje solidnie od A do Z. Miłośniczka krajów bałkańskich.