/Konferencja prasowa Polaków przed meczem Polska-Serbia

Konferencja prasowa Polaków przed meczem Polska-Serbia

Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałki oraz zawodników Biało-Czerwonych.

Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski): Zgrupowanie przebiega zgodnie z planem, nie ma żadnych utrudnień. Poza Arkiem Milikiem, który wczoraj zgłaszał drobne stłuczenia. Wszyscy są gotowi do treningi. Mam nadzieję. Że Arek będzie w pełni gotowy. Dziś odbyliśmy trening na siłowni. Dziś mamy w lanie trening przedmeczowy, mam nadzieję, że w bardzo dobrej formie przystąpimy do spotkania.

O spotkaniach kontrolnych

Bardzo chcieliśmy rozegrać mecz kontrolny z mocnym przeciwnikiem. Udało się tak zorganizować mecz, aby Serbowie przyjechali do nas. Dziś przeprowadziliśmy analizę przeciwnika. To drużyna o wielu indywidualnościach. To będzie dla nas konkretny sprawdzian przed finałami ME. Sparingpartnerzy byli tak dobrani, aby byli zgodni z naszymi rywalami. Jestem zadowolony, że właśnie takich przeciwników będziemy mieć. Serbia to bardzo dobry przeciwnik.

O składzie na jutrzejszy mecz

Po treningu o charakterze taktycznym, mamy trening z elementami dynamiki to jutro podejmiemy ostateczną decyzję. Boisko weryfikuje nasze plany.

O Robercie Lewandowskim

Robert na każdym poziomie jest najlepszym piłkarzem na świecie. Naszą siłą jest jednak gra zespołowa.

O podejściu zawodników do spotkań towarzyskich

Do każdego meczu zawodnicy podchodzą ze świetnym podejściem mentalnym. Zawsze grają na najwyższych obrotach.

Kamil Grosicki (pomocnik reprezentacji Polski): Te dwa mecze pokazać w którym miejscu jesteśmy. Wiemy, co musimy poprawić. Euro jest coraz bliżej. Jutrzejszym meczem musimy pokazać się trenerowi z jak najlepszej stronie. Ja przyjechałem z takim nastawieniem, aby wywalczyć sobie miejsce na mistrzostwach. Każdy mecz, trening jest po to, aby udowodnić, że zasługujemy na grę w tej reprezentacji.

Pewność siebie zawodników jest większa. Nie obawiamy się przeciwników. Uważam, że mamy bardzo dobrą atmosferę. Umiejętności zawodników są na wysokim poziomie. Pewność siebie i będzie dobrze.

Kamil Glik (obrońca reprezentacji Polski): Myślę, ze każdy z nas ma świadomość tego, że te mecze są bardzo ważne. Myślę,. Ze nie ma takiej osoby, która czuje się pewnie. Każdy z nas chce każdym meczem udowodniać, ze na tę reprezentację zasługuje. Każdy ma swoje cele, ambicje. Mecze towarzyskie są dla kluczowe, aby przygotować się do spotkań jak najlepiej. Tych meczów dużo nie ma. Dla nas są to bardzo istotne.

Zmieniło się bardzo dużo po przyjściu trenera, na te które uważał za słuszne. Współpraca jest bardzo dobra. To wydaje się bardzo proste, ciężko cokolwiek powiedzieć, ale te proste metody dały rezultat. Każdy zawodnik czuje się tej reprezentacji potrzebny. One przyniosły efekt.

Grzegorz Krychowiak (pomocni reprezentacji Polski): Drzwi do kadry są otwarte dla każdego, to okazja pokazać się z jak najlepszej strony. Każdy może pokazać swoje umiejętności, dać z siebie 100%. po to są te dwa mecze. Trener może sprawdzić pewnych zawodników, pewne ustawienia. 100% na maksymalnym poziomie.

Trener decyduje, to on jest szefem. To on podejmie decyzje, co do składu. Ja czuję się dobrze, ale wszystko trzeba robić z głową. Czuję się na 100%

Najważniejsze, że zmieniły się wyniki.

Kibol Kolejorza. Nie boi się tak o sobie mówić - z wykształcenia jest filologiem polskim, więc wie, co słowo "kibol" oznacza w gwarze wielkopolskiej. Na międzynarodowej arenie od ponad 10 lat dopinguje Borussię Dortmund oraz Chelsea Londyn. W wolnych chwilach biega i jeździ na rowerze.