/Reprezentacja Polski pokonała Serbię!

Reprezentacja Polski pokonała Serbię!

W pierwszym meczu w 2016 roku reprezentacja Polski wygrała z Serbią 1:0 po bramce Jakuba Błaszczykowskiego.

Już na samym początku spotkania Serbowie mogli wyjść na prowadzenie, jednak po rzucie wolnym wykonanym przez Adema Ljajicia, doskonałą interwencją popisał się Łukasz Fabiański. Kilka minut później ponownie goście przeprowadzili skuteczną akcję, jednak Lijajić uderzył minimalnie obok prawego słupka. Z kontrą ruszyli Polacy – lewym skrzydłem ruszył Maciej Rybus, który sprytnie ominął kilku rywali, podał do Kamila Grosickiego, jednak serbski bramkarz wybronił strzał pomocnika.

Podopieczni selekcjonera Adama Nawałki grali wyćwiczonymi schematami. Ponownie Rybus wypracował dobrą pozycję dla swoich kolegów z drużyny, podał do Adriana Zielińskiego, który mocnym strzałem uderzył obok bramki Stojkovicia.

W 28. minucie Polacy wyszli na prowadzenie. Po wielu podaniach piłka trafiła pod nogi Kuby Błaszczykowskiego, który z pierwszej piłki wpakował futbolówkę do siatki. Sześć minut później ponownie lewym skrzydłem ruszył Rybus, który zdecydował się na strzał, jednak piłka trafiła w boczną siatkę.

W 42. minucie po sprytnym przechwycie piłki przez Roberta Lewandowskiego w środku pola, mocny strzał na bramkę oddał Błaszczykowski, jednak bramkarz gości zdołał chwycić futbolówkę.

Na początku drugiej połowy przed szansą na podwyższenie wyniku stanęli Biało-Czerwoni. Arkadiusz Milik mocno uderzył na serbską bramkę, ale piłka odbiła się od słupka. W 60 minucie po kombinacyjnej akcji Polaków nasza kadra mogła wyjść na prowadzenie, jednak Błaszczykowski minimalnie minął się z piłką. Kilka minut później z kontrą wyszli goście. Po strzele jednego z Serbów fenomenalną interwencją popisał się wprowadzony na drugą połowę Wojciech Szczęsny.

W 75 minucie na listę strzelców mógł wpisać się Grzegorz Krychowiak, jednak uderzenie pomocnika Sevilli minęło serbską bramkę. Pod koniec spotkania Serbowie mogli doprowadzić do wyrównania, lecz obrońca Chelsea Londyn Branislav Ivanovic uderzył nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry po błędzie Michała Pazdana z kontrą ruszyli goście, lecz kolejny raz na posterunku był Szczęsny.

Pierwszy mecz Biało-Czerwonych w 2016 roku zakończył się wynikiem 1:0.

Polska – Serbia 1:0

Bramki: Błaszczykowski (28.)

Żółte kartki: –

Widzów: 38 271

Składy:

Polska: Łukasz Fabiański (46. Wojciech Szczęsny) – Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Bartosz Salamon (86. Michał Pazdan), Maciej Rybus – Kuba Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak (76. Tomasz Jodłowiec), Piotr Zieliński (82. Ariel Borysiuk), Kamil Grosicki (76. Bartosz Kapustka) – Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski (73. Łukasz Teodorczyk)

Serbia: Vladimir Stojković – Branislav Ivanović, Nikola Maksimović (90. Uros Spajic), Slobodan Rajković, Aleksandar Kolarov – Luka Milivojević (74.Nemanja Maksimović), Nemanja Matić (85. Darko Brasanac), Adem Ljajić, Zoran Trosić (66. Miralem Sulejmani) – Filip Kostić (78. Filip Mladenović), Nikola Stolijković (56. Filip Durićić)

Kibol Kolejorza. Nie boi się tak o sobie mówić - z wykształcenia jest filologiem polskim, więc wie, co słowo "kibol" oznacza w gwarze wielkopolskiej. Na międzynarodowej arenie od ponad 10 lat dopinguje Borussię Dortmund oraz Chelsea Londyn. W wolnych chwilach biega i jeździ na rowerze.