/Piastunki skromnie wygrywają na koniec roku

Piastunki skromnie wygrywają na koniec roku

W ostatnim kończącym 19. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy oraz piłkarskie zmagania w 2014 roku Piast Gliwice skromnie wygrał z Pogonią Szczecin 1:0 (0:0). Gola an wagę trzech punktów dla Gliwiczan zdobył niezawodny Kamil Wilczek.

Kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Okrzei nie mogli pierwszej części meczu narzekać na nudę. Bowie oba zespoły raz po raz stwarzały sobie okazję do objęcia prowadzenia.peirwszych 15 minutach gry bliżsi zdobycia gola byli gospodarze. Jednak doskonałych sytuacji nie wykorzystali Ruben Gurado i Gerard Badia. W odpowiedzi sprzed pola karnego uderzał Łukasz Zwoliński, lecz jego próbę bez problemów wyłapał Jakub Szmatuła.

W 22. minucie spotkania „Piastunki” powinny objąć prowadzenie ale Jurado w sytuacji sam na sam z Radosławem Janukiewiczem strzelił obok słupka. Parę minut po tej sytuacji to Pogoń powinna objąć prowadzenie. Jednak gliwiczan przed stratą gola uratował świetnie dysponowany w poniedziałkowy wieczór Szmatuła, który z dużym trudem obronił bardzo kąśliwy strzał z 20 metrów Maksymiliana Rogalskiego.

Przed przerwą kolejną okazję na otworzenie wyniku spotkania zmarnowali „Niebiesko-czerowni”. Jurado obsłużył idealnym podaniem Kamila Wilczka, który chciał zaskoczyć golkipera „Portowców”. Ostatecznie piłka przeleciała nad poprzeczką.

Druga połowa starcia gliwicko-szczecińskiego nie była już tak obfita w sytuacje bramkowe.
Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie niecelnie główkował Hebert. Po chwili szczęścia szukał Dominik Kun, lecz jego uderzenie było już dalekie od ideału.

Podopieczni Jana Kociana najbliżsi prowadzenia meczu byli w 55. minucie gry. Płasko strzelił Zwoliński i w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił Piotr Brożek.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się akcja „Piastunek” z 62. minuty. Wtedy to po wrzutce Bartosza Szeligi w pole karne doszło do ogromnego zamieszania. Piłkę głową w bramce szczecinian umieścił najlepszy gliwicki snajper Kamil Wilczek.

, Po objęciu prowadzenia przez gospodarzy nic ciekawego się na murawie nie wydarzyło i Piast mógł się cieszyć ze skromnego zwycięstwa na koniec piłkarskich zmagań w 2014 roku.

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)
1:0 – Kamil Wilczek 62′
Piast Gliwice: Jakub Szmatuła – Adrian Klepczyński, Hebert Silva Sanots, Kornel Osyra, Piotr Brożek – Bartosz Szeliga (82′ Tomasz Podgórski), Łukasz Hanzel, Konstantin Vassiljev, Gerard Badia (84′ Sasa Zivec) – Ruben Jurado (76′ Radosław Murawski) – Kamil Wilczek.
Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz – Sebastian Rudol, Hernani (11′ Maciej Dąbrowski), Wojciech Golla, Hubert Matynia – Dominik Kun (73′ Kamil Wojtkowski), Rafał Murawski, Maksymilian Rogalski (77′ Michał Walski), Adam Frączczak – Takuya Murayama – Łukasz Zwoliński.
Żółte kartki: Hernani, Kun, Zwoliński, Matynia (Pogoń).
Sędzia: Paweł Gil (Lublin).
Widzów: 3503.