/Remis Śląska z Górnikiem Zabrze

Remis Śląska z Górnikiem Zabrze

W ramach 34. Kolejki T-Mobile Ekstraklasy Śląsk Wrocław podjął na własnym obiekcie Górnika Zabrze. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a do bramki trafili Marco Paixao i Bartosz Iwan.

Początek spotkania należał do Górnika Zabrze, który przez pierwsze minuty dominował na połowie gospodarzy. Przyjezdni szybko opadli z sił, a do głosu doszli zawodnicy Tadeusza Pawłowskiego. Przed przerwą szansę na otwarcie wyniku miał Peter Graciar, którzy otrzymał piłkę od Flavio Paixao, ale trafił w poprzeczkę. Szansę na dobitkę miał Robert Pich ale zbyt długo zastanawiał się nad strzałem i został zablokowany. Kilka minut później do technicznego strzału złożył się Tom Hateley, niestety zrobił to nieskutecznie.

Cztery minuty po zmianie stron na prowadzenie wyszedł Śląsk Wrocław. Flavio Paixao dośrodkował do wbiegającego w pole karne brata Marco, a ten pewnie przyjął piłkę i pokonał stojącego między słupkami Kasprzika. Starta bramki zmobilizowała zabrzan do walki o jak najlepszy wynik.  W 61. minucie będąc  pięć metrów od bramki w piłkę nie trafił Konrad Nowak, a przy strzale Szymona Skrzypczaka dobrą interwencją popisał się Mariusz Pawełek. Wrocławianie wyprowadzili szybką kontrę ale stojący przed możliwością podwyższenia wyniku Marco Paixao trafił prosto w bramkarza. Ataki Górnika nie ustępowały a upragnioną bramkę goście zdobyli minutę przed zakończeniem podstawowego czasu gry. Strzałem głową do bramki Mariusza Pawełka trafił Bartosz Iwan, któremu wcześniej piłkę dośrodkował Madej.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu Śląsk Wrocław i Górnik Zabrze zajmują kolejno szóste i siódme miejsce w ligowej tabeli. Oba zespoły mają tyle samo punktów, ale drużyna Tadeusza Pawłowskiego może pochwalić się lepszym bilansem bramkowym. W 35. kolejce Śląsk podejmie u siebie Lechię Gdańsk, a zabrzanie wybiorą się do Białegostoku.

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 1:1 (0:0)

Bramki: 49’Marco Paixao –  89’Bartosz Iwan

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 5 875.

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba – Flavio Paixao (67’ Karol Angielski), Tom Hateley, Krzysztof Danielewicz, Peter Grajciar (67’Mateusz Machaj), Robert Pich (87’Kamil Dankowski) – Marco Paixao

Górnik Zabrze: Grzegorz Kasprzik – Adam Danch, Ołeksandr Szeweluchin, Mariusz Magiera, Rafał Kosznik – Rafał Kurzawa, Erik Grendel, Konrad Nowak (67’Bartosz Iwan), Radosław Sobolewski (85’Mariusz Przybylski), Łukasz Madej – Szymon Skrzypczak