/U-19: Polacy zaczęli od falstartu

U-19: Polacy zaczęli od falstartu

W pierwszym meczu turnieju Elite Round U-19 Polacy prowadzeni przez Rafała Janasa ulegli rówieśnikom z Czarnogóry 1:2 (0:0).

Pierwsza połowa starcia była dość bezbarwna i zakończyła się bezbramkowym remisem. Druga odsłona była dużo bardziej emocjonująca. Na boisku w Mostarze padły trzy bramki.

Dwa trafienia dla Czarnogóry zdobył Nikola Vujnović w 55. i 87. minucie gry. Honorowe trafienia dające jeszcze nadzieje „Biało-czerwonym:” na uratowanie chociaż punktu w spotkaniu otwierającym rywalizację w Elite Round el. MME U-19 dał w 88. minucie zawodnik Lechii Gdańsk Adam Buska.

Polska kadra dl lat 19 na turniej rozgrywany w Bośni i Hercegowinie pojechała w dość osłabionym składzie. Trener Rafał Janas nie może podczas walki o lipcowe młodzieżowe Mistrzostwa Europy U-19 skorzystać z m.in. Pawła Bochniewicza, Bartłomieja Drągowskiego, Bartosza Kapustki, Dawida Kownackiego czy Adama Ryczkowskiego, których na odbywające się poza oficjalnym terminem FIFA mecze nie puściły kluby.

W drugim meczu grupy 5 Ukraińcy zremisowali z Bośnią i Hercegowiną 1:1.

Turniej finałowy ME U-19 2015 odbędzie się w dniach 6-19 lipca 2015 roku w Grecji. Po raz ostatni Polska wystąpiła na mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej w 2006 roku, gdy była gospodarzem turnieju. Po raz ostatni awans na ME U-19 biało-czerwoni uzyskali natomiast w 2004 roku. Królem strzelców czempionatu rozgrywanego w Szwajcarii był wówczas Łukasz Piszczek, który zdobył cztery bramki. W obu przypadkach Polska nie wyszła z grupy. Z kolei w 2001 roku zespół prowadzony przez Michała Globisza został mistrzem Europy w tej kategorii wiekowej.

Czarnogóra U-19 – Polska U-19 2:1 (0:0)
1:0 – Vujnović 55′
2:0 – Vujnović 87′
2:1 – Buksa 88′

Polska: Mateusz Kuchta – Kamil Dankowski, Mateusz Wieteska, Jan Bednarek, Paweł Stolarski – Mateusz Wdowiak (64′ Paweł Łysiak), Jakub Mordec (63′ Oskar Zawada), Rafał Makowski, Jakub Serafin (77′ Jakub Łukowski), Adam Buksa – Sebastian Musiolik.
Czarnogóra: Sarkić – Grivić, Banović, Nilović, Vukcević – Rudović (46′ Maras), Vukcević (79′ Uskoković), Loncar, Kukulicić – Sarkić (67′ Milosević), Vujnović .

Żółte kartki: Loncar, Kukulicić.

źródło: inf.własna + sportowefakty.pl