/LE: Legia ograła Duńczyków i ma szansę na awans

LE: Legia ograła Duńczyków i ma szansę na awans

W 5. kolejce fazy grupowej Ligi Europy grająca przy Łazienkowskiej Legia Warszawa pokonała FC Midtylland 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Aleksandar Prijović. Podopieczni Stanisława Czerczesowa w ostatnim spotkaniu będą grać o awans do 1/16 finału i zajęcie drugiego miejsca w grupie D. Muszą jednak pokonać Napoli na wyjeździe. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu z Clube Brugge,Włosi awansowali do kolejnej rundy.

Spotkanie dobrze rozpoczęli zawodnicy Legii Warszawa, którzy zamknęli Duńczyków na ich połowie i kontrolowali przebieg spotkania. Z minuty na minutę przewaga „Wojskowych” malała, a stojącego między słupkami Arkadiusza Malarza pokonać chcięli Erik Sviatchenko i Pione Sisto. W 29. minucie bliski zdobycia bramki był Nemanja Nikolić. Węgier otrzymał świetne podanie od Prijovicia, minął obrońców przyjezdnych ale nieczysto trafił w futbolówkę, a ta bramkarza.. Sześć minut później znakomitą piłkę od Igora Lewczyka otrzymał Aleksandar Prijović i głową trafił do bramki Andersona.

Po zmianie stron aktywniejsi niż w pierwszej połowie byli Duńczycy, ale to legioniści częściej stwarzali podbramkowe sytację. W 54. minucie Arkadiusz Malarz musiał zmierzyć się z mocnym strzałem Daniela Royera, strzelającego zza pola karnego. Chwilę później gra przeniosła się jednak na drugą stronę boiska. Z rzutu wolnego okazję do podwyższenia wyniku miał Vranjes, ale strzelił zbyt niedokładnie. W 63. minucie boisko z powodu urazu opuścił Aleksandar Prijović, a zastąpił go Guilherme. Szwajcar zderzył się z przeciwnikiem i padł na murawę. Mikkela Andersona próbowali pokonać Igor Lewczuk, Michał Kucharczyk, Ivan Trickovski i Nemanja Nikolić, ale spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 1:0.

Legia Warszawa – FC Midtjylland 1:0 (1:0)

Bramka: 35’Prijović

Żółte kartki: Duda, Żyro – Rømer, Sparv, Poulsen.

Legia Warszawa : Arkadiusz Malarz – Bartosz Bereszyński, Tomasz Jodłowiec, Igor Lewczuk, Łukasz Broź – Ivan Trickovski (82. Michał Żyro), Stojan Vranjes, Ondrej Duda, Michał Kucharczyk – Aleksandar Prijović (63. Guilherme), Nemanja Nikolić (90. Marek Saganowski)

FC Midtjylland: Mikkel Andersen – Andre Romer, Kian Hansen, Erik Sviatchenko, Filip Novak – Daniel Royer, Tim Sparv, Jakob Poulsen, Kristoffer Olsson (69. Martin Pusic), Pione Sisto (45.Aver Mabil) – Morten Rasmussen (36. Paul Onuachu)