/el.LE: Legia z awansem, choć nie bez nerwów

el.LE: Legia z awansem, choć nie bez nerwów

Legia Warszawa pokonała Zorię Ługańsk i awansowała do fazy grupowej Ligi Europy. Stołeczni wygrali w Warszawie 3:2. Kropkę nad „i” postawił w doliczonym czasie Ondrej Duda, który pewnie wykorzystał rzut karny i dał Legii zwycięstwo.

Spotkanie rewanżowe 4. rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy nie rozpoczęło się dla wicemistrzów Polski tak jak planowali. Boisko z powodu urazu musiał opuścić Michał Pazdan, który od początku pobytu przy Łazienkowskiej jest ostoją legijnej defensywy. Zastąpił go Igor Lewczuk. Mimo początkowych trudności i wymuszonej zmiany, w 16. minucie stojącego między słupkami Szewczenkę pokonał Tomasz Brzyski. Stołeczny ekspert od stałych fragmentów gry zaskoczył piłkarzy Zorii trafiając na dalszy róg bramki.

W 39. minucie doszło do wyrównania. Rzut wolny skutecznie wykorzystał Komczenowski co wprowadziło w boiskowe poczynania Legii odrobinę chaosu. Jednobramkowego zwycięstwo wywalczone w pierwszym spotkaniu w Kijowie premiowało w tym momencie legionistów, ale mimo to, musieli mieć  się na baczności.

Po zmianie stron szybko i skutecznie pole karne przyjezdnych zaatakowała Legia. W 62. minucie w kierunku bramki zza pola karnego strzelił Tomasz Jodłowiec, a kilka metrów przed Szewczenką tor lotu piłki zmienił Guilherme. Futbolówka wpadła do siatki tuż obok zdezorientowanego bramkarza Zorii. Radość na trybunach nie trwała jednak długo, a jej miejsce zajęła niepewność. Kilka minut później Dusana Kuciaka zaskoczył strzał Malinowskiego, który trafił bezpośrednio z rzutu wolnego. Na telebimie pojawił się wynik 2:2. Nerwowość ostatnich minut przerwał Ondrej Duda. Słowak po odebraniu piłki od Dominika Furmana został sfaulowany w polu karnym gości i padł na murawę. Arbiter bez wahania podyktował „jedenastkę”, która szybko została zamieniona na bramkę.

Dwie godziny przed spotkaniem Legii z Zorią Ługańsk mecz o awans do fazy grupowej Ligi Europy rozpoczął Lech Poznań. „Kolejorz” pokonał węgierski Videoton i jest drugim zespołem reprezentującym Polskę w europejskich pucharach. Losowanie grup odbędzie się w piątek.

Legia Warszawa-Zoria Ługańsk 3:2 (1:1)

Bramki: 16’Brzyski 62’Guilherme 90+4’Duda (karny) – 39’Komczenowski 66’Malinowski

Legia Warszawa: Kuciak – Bereszyński, Rzeźniczak, Pazdan (Lewczuk, 7.), Brzyski – Guilherme, Jodłowiec, Furman, Kucharczyk – Prijović (Saganowski, 90.), Nikolić (Duda, 67.)

Zoria Ługańsk: Szewczenko – Opanasenko, Siwakow, Pilawski (Czeczer, 84.), Kameniuka – Hordienko, Ljubenović (Lipartia, 87.) – Karawajew, Malinowski, Komczenowski  (Budkiwski, 61.) – Petriak