/Legia triumfuje. Pierwsze miejsce w grupie dla „Wojskowych”

Legia triumfuje. Pierwsze miejsce w grupie dla „Wojskowych”

Starcie między Legią Warszawa a Trabzonsporem Kulubu wyłoniło lidera grupy „L”. Mimo przeszywającego zimna i pustych trybun, Mistrzowie Polski pokonali Turków 2:0. Na listę strzelców wpisali się bramkarz gości Faith Ozturk oraz Orlando Sa. W 1/16 finału Ligi Europy zagrają oba zespoły.

Od początku spotkania na murawie nie brakowało walki o każdą piłkę, a sześć minut po pierwszym gwizdku gorąco zrobiło się w polu karnym gości. Wynik mógł otworzyć Michał Żyro, który po błędzie Essaida Belkalema znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Piłka odbiła się od tureckiego zawodnika i ponownie znalazła się przy nodze stołecznego pomocnika. Piłkę dostał Orlando Sa, ale zamiast do bramki trafił w obrońcę.

W 22. minucie bramkę podopiecznych Ersuna Yanala ponownie ostrzeliwali Sa i Żyro, ale robili to nieskutecznie. Chwilę później w słupek trafił Ondrej Duda. Kolejnej dobitki nie wykorzystał portugalski snajper, drugi raz trafiając w defensora gości. Na szczęście dla Legii, piłka odbiła się,trafiła w bramkarza, a potem wpadła do siatki.

Stracona bramka wprowadziła nerwowość w poczynania przyjezdnych, którzy posuwali się do wielu fauli. Już w 33. minucie pierwszej zmiany musiał dokonać trener Henning Berg. Boisko na noszach opuścił Michał Żyro, a jego miejsce szybko zajął Jakub Kosecki. Kilka minut po wejściu na murawę, „Kosa” mógł podwyższyć wynik, ale jego słabnący z każdym metrem rajd przerwali obrońcy Trabzonu.

Niewykorzystane sytuacje nie zemściły się na Orlando Sa, który dwanaście minut po zmianie stron ustalił wynik na 2:0. Turcy szybko odpowiedzieli i strzelili gola. Stojacego między słupkami Kuciaka pokonał Mustapha Yatabare, ale sędzia Hansen dopatrzył się pozycji spalonej i nie uznał zdobytej bramki.

W poniedziałek odbędzie się losowanie par 1/16 finału Ligi Europy, w którym Legia Warszawa będzie zespołem rozstawionym. Drużyna z Łazienkowskiej 3 może trafić na takie zespoły jak Ajax Amsterdam, Liverpool, Roma, Sporting Lizbona oraz Celtic Glasgow.

Legia Warszawa – Trabzonspor Kulubu 2:0 (1:0)

Sędzia: Kenn Hansen (Dania)

Bramki: Fatih Ozturuk (22-samobójcza), Orlando Sa (56).

Składy:

Legia Warszawa: :Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Igor Lewczuk, Inaki Astiz, Guilherme – Michał Żyro (34. Jakub Kosecki), Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda (88. Krystian Bielik), Michał Kucharczyk (86. Marek Saganowski) – Orlando Sa.

Trabzonspor Kulubu: Fatih Ozturuk – Jose Bosingwa, Essaid Belkalem, Aykut Demir, Musa Nizam – Kevin Constant, Mehmet Ekici, Salih Dursun (46. Fatih Atik), Sefa Yilmaz (86. Ishak Dogan), Mustapha Yatabare – Oscar Cardozo.Czytaj dalej…

Kibol Kolejorza. Nie boi się tak o sobie mówić - z wykształcenia jest filologiem polskim, więc wie, co słowo "kibol" oznacza w gwarze wielkopolskiej. Na międzynarodowej arenie od ponad 10 lat dopinguje Borussię Dortmund oraz Chelsea Londyn. W wolnych chwilach biega i jeździ na rowerze.