/Legia Warszawa zdobywcą Pucharu Polski!

Legia Warszawa zdobywcą Pucharu Polski!

Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań w finale Pucharu Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie. Siedemnasty triumf w tych rozgrywkach, a pierwsze trofeum w tym sezonie, zapewniły bramki Tomasza Jodłowca i Marka Saganowskiego.

Początek spotkania katastrofalnie rozpoczęła Legia, która w ciągu pierwszych minut mogła kilkukrotnie stracić prowadzenie. W 20. minucie bramkę samobójczą zanotował Tomasz Jodłowiec. Niespełna dziesięć minut później stołeczny zawodnik odkupił swoje winy i zdobył bramkę przeciwko Lechowi, doprowadzając dzięki temu do remisu. Po zmianie stron zagrożenie pod bramką Gostomskiego rosło. Wynik na 2:1 ustalił w 55. minucie Marek Saganowski.

Na trybunach Stadionu Narodowego pojawiło się ponad 45. tysięcy kibiców. Osiemnaście tysięcy miejsc zostało przeznaczonych dla zorganizowanych grup kibicowskich. Fanatycy „Kolejorza” i „Wojskowych” zaprezentowali efektowne oprawy, nie żałując przy tym środków pirotechnicznych. Zawodnicy triumfatora rozgrywek opuścili stadion śpiewając „Puchar jest nasz!”.

Piłkarskie emocje na najwyższym poziomie odżyją na nowo już za siedem dni. W pierwszym spotkaniu fazy mistrzowskiej T-Mobile Ekstraklasy Legia zmierzy się z Lechem przy Łazienkowskiej. Oba zespoły po zakończeniu sezonu zasadniczego dzielił zaledwie jeden punkt, a niedzielnie spotkanie rozpocznie nowe rozdanie w walce o mistrzostwo Polski.

Lech Poznań – Legia Warszawa 1:2 (1:1)

Bramki: 20’Jodłowiec (samobójcza) – 30’Jodłowiec, 55’Saganowski

Składy:

Lech Poznań: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas – Trałka, Linetty (68. Jevtić) – Pawłowski (79. Keita), Hamalainen, Kownacki – Sadajew (72. Formella)

Legia Warszawa: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski – Vrdoljak, Jodłowiec – Guilherme (37. Żyro (89. Kosecki)), Duda (79. Masłowski), Kucharczyk – Saganowski