/Zła passa Mistrzów Polski przechodzi do historii

Zła passa Mistrzów Polski przechodzi do historii

Legia Warszawa przełamała złą passę i wygrywając z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:0 zainkasowała pierwszy tej wiosny komplet punktów. Wysokie zwycięstwo Mistrzom Polski dały gole Adama Ryczkowskiego, Ondreja Dudy i Orlando Sa. Mistrzowie Polski umocnili pozycję w ligowej tabeli, zwiększając przewagę nad Jagiellonią do czterech punktów, a podopieczni Leszka Ojrzyńskiego zajmują obecnie siódme miejsce.

Dwanaście minut po pierwszym gwizdku wynik otworzył Adam Ryczkowski. Tomasz Jodłowiec wykorzystał opieszałość obrońców drużyny gości i dograł do wychowanka Akademii Legii, a ten pewnym strzałem pokonał Michala Peskovicia. Kilkanaście minut później mogło być 2:0, ponieważ strzałem głową piłkę w siatce umieścił Michał Żyro. Sędzia Gil dopatrzył się jednak faulu na Piotrze Tomasiku i gola nie uznał. Później do ataku przeszli „Górale”. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy świetną interwencją popisał się Dusan Kuciak, gdy w jego stronę z ostrego kąta strzelał Damian Chmiel. Wcześniej bramkę gospodarzy chciał sforsować Adam Deja, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Po przerwie Henning Berg postanowił dać szanse Ondrejowi Dudzie, wracającemu do formy po kontuzji kostki, której nabawił się na zimowym zgrupowaniu w Hiszpanii. Kilka chwil po wejściu na murawę zdobył dla Legii bramkę. Słowak próbował wykończyć podanie od Adam Ryczkowskiego, ale został sfaulowany przez bramkarza gości i padł w polu karnym, za co sędzia podyktował „jedenastkę”.  W doliczonym czasie gry wynik na 3:0 ustalił Orlando Sa. Z lewej strony futbolówkę wyłożył mu Michał Kucharczyk, a Portugalczyk strzałem z bliskiej odległości umieścił ją w siatce.

W 23. kolejce T-Mobile Ekstraklasy bielszczanie podejmą na własnym obiekcie Koronę Kielce, a stołeczni zmierzą się ze Śląskiem we Wrocławiu. Trzy dni wcześniej zagrają podopiecznymi Tadeusza Pawłowskiego na Łazienkowskiej w ramach meczu rewanżowego 1/4 finału Pucharu Polski. Stołeczni kibice zaprezentowali podczas spotkania oprawę z okazji Narodowego Dnia „Żołnierzy Wyklętych”.

Legia Warszawa – Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (1:0)

Sędzia: Paweł Gil

Bramki: 12’Ryczkowski – 52’Duda, 90+2’Sa

Legia Warszawa: Dusan Kuciak – Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Tomasz Brzyski – Michał Żyro, Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Michał Masłowski (50. Ondrej Duda), Adam Ryczkowski (69. Michał Kucharczyk) – Orlando Sa.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michal Peskovic – Marek Sokołowski, Adam Deja, Pavol Stano, Bartłomiej Konieczny, Piotr Tomasik – Damian Chmiel, Maciej Iwański (62. Maciej Korzym), Kristian Kolcak, Frank Adu Kwame (79. Adam Pazio) – Piotr Malinowski (46. Bartosz Śpiączka).