/Bezbramkowy remis w starciu beniaminków

Bezbramkowy remis w starciu beniaminków

Wisła Płock zremisowała 0:0 na własnym stadionie z Arką Gdynia w 15. kolejce Lotto Ekstraklasy.

Od początku spotkania na boisku dominowali goście. Już w 6. minucie po rzucie rożnym głową uderzało dwóch gdynian. Najpierw Zbozień, lecz futbolówka po jego strzale trafiła do Sołdeckiego, a ten uderzał obok słupka. Kolejną próbę na otwarcie wyniku miał Furman, którego silny strzał przeleciał nad poprzeczką. Odpowiedź gospodarzy nastąpiła w 24. minucie, jednak Jałocha na raty poradził sobie z obroną. Najpierw wypiąstkował dośrodkowanie, a chwilę później interweniował przy uderzeniu Merebashvili. Kolejne strzały należały do piłkarzy z Gdyni. Najpierw Abbott uderzał z dystansu, lecz niecelnie. Chwilę później napastnik Arki podał do Błąda, który również nie trafił w światło bramki. Goście dominowali w pierwszej części spotkania.

Po wznowieniu gry do ataku przystąpili zawodnicy Wisły Płock, jednak ich strzały blokowali goście. Sobieraj zatrzymał Kante, a Szwoch podanie Wlazło. Kilkanaście minut później akcja płocczan toczyła się prawą stroną. Merebashvila podawał do Recy, który nie trafił w piłkę. Dobijał jeszcze Furman, jednak nad poprzeczką. Gospodarze złapali wiatr w żagle i cały czas atakowali. Główkował Kante, potem napastnik podawał do Kriwca, którego strzał został zablokowany przez obrońców Arki. Z wszystkich okazji, jakie stwarzali sobie podopieczni Marcina Kaczmarka w drugiej połowie najlepszą miał Sylwestrzak. Dośrodkowywał Stępiński, a obrońca Wisły Płock z bliska uderzył nad poprzeczką. Piłkarze Arki stali się niewidoczni na boisku. Zbierali tylko żółte kartki od sędziego za przewinienia. W 83. minucie groźną akcją popisali się znów gospodarze. Wlazło główkował po dośrodkowaniu, lecz nad poprzeczką. Mimo, iż doliczone zostały cztery minuty do podstawowego czasu gry, wynik nie uległ zmianie. Wisła Płock podzieliła się punktami z Arką Gdynia.

Wisła Płock – Arka Gdynia 0:0 (0:0)

Bramki: –

Żółte kartki: 38. Stępiński – 22. Sołdecki, 74. Yussuff, 81. Marciniak, 86. Siemaszko, 90+3 Sobieraj

Wisła Płock: Kiełpin – Sylwestrzak, Bozić, Szymiński, Stępiński – Merebashvili (89. Hemeha), Wlazło, Furman, Kun (60. Reca), Kriwiec (75. Iliev)– Kante

Arka Gdynia: Jałocha – Zbozień, Sobieraj, Sołdecki, Warcholak – Błąd (67. Yussuff), Kakoko, Hofbauer (60. Siemaszko), Bozok, Szwoch – Abbott (73. Marciniak)