/Blamaż Legii, radość Arki

Blamaż Legii, radość Arki

Zła passa Legii Warszawa trwa w najlepsze. Mistrzowie Polski podjęli na Łazienkowskiej beniaminka z Gdyni i przegrali na własnym boisku 3:1. Legioniści jedną nogą są w fazie grupowej Ligi Mistrzów, ale w rodzimej lidze w tym sezonie wygrali tylko raz. Arka wraca na Pomorze z tarczą.

Trener stołecznych zdecydował się posłać na boisko zawodników na co dzień rezerwowych – takich jak Mateusz Wieteska, Jarosław Niezgoda czy Sebastian Szymański. We wtorek podopieczni Besnika Hasiego zmierzą się w meczu rewanżowym IV rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów z Dundalk FC. W pierwszym spotkaniu legioniści pokonali Irlandczyków w Dublinie 2:0.

Uważany za najsilniejszy w lidze „drugi garnitur” nie poradził sobie z pewnymi siebie gdynianami, którzy wyszli na prowadzenie już sześć minut po pierwszym gwizdku sędziego. Przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego pomylił się kapitan stołecznych, Jakub Rzeźniczak. Nie trafił w piłkę przez co do dogodnej sytuacji doszedł Marcus Vincius. Brazylijczyk wykorzystał niesubordynację Rzeźniczaka i pewnie pokonał Arkadiusza Malarza. Mimo straty bramki gospodarze nie rzucili się do odrabiania strat, a broniący dostępu do bramki przyjezdnych Konrad Jałocha nie miał zbyt wiele pracy. Trafić do siatki raz po raz próbował Aleksandar Prijović, ale jego strzały były niecelne.

Kolejny błąd warszawskiej defensywny zaowocował podwyższeniem wyniku na 2:0 dla Arki. W 19. minucie Arkadiusz Malarz musiał wyjąć piłkę z siatki po precyzyjnym uderzeniu Adama Marciniaka. Po zmianie stron na murawie zabrakło Jakuba Rzeźniczaka. Kapitana zastąpił wracający po kontuzji Guilherme. Chwilę później trzecią bramkę dla gdynian a kolejną w tym spotkaniu, zdobył Marciniak. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego doskoczył do piłki i strzałem głową umieścił ją w siatce Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył w 62. minucie Kasper Hamalainen. Fin pokonał Konrada Jałochę strzałem głową. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3.

Po 6. kolejce Lotto Ekstraklasy Legia Warszawa zajmuje w ligowej tabeli odległe jedenaste miejsce. Arka Gdynia uplasowała się na podium – jest trzecia. We wtorek legioniści podejmą przy Łazienkowskiej 3 FC Dundalk. Mecz rozpocznie się o godz. 20.45.

Legia Warszawa – Arka Gdynia 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Marcus Vinicius (6), 0:2 Adam Marciniak (19), 0:3 Adam Marciniak (58), 1:3 Kasper Hamalainen (62)

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz – Mateusz Wieteska, Maciej Dąbrowski, Jakub Rzeźniczak (46. Guilherme ), Tomasz Brzyski – Michaił Aleksandrow, Kasper Hamalainen, Michał Kopczyński, Stojan Vranjes (68. Vadis Odjidja-Ofoe), Jarosław Niezgoda (75. Sebastian Szymański) – Aleksandar Prijovic.

Arka Gdynia: Konrad Jałocha – Damian Zbozień, Dawid Sołdecki, Michał Marcjanik, Marcin Warcholak – Marcus Vinicius (84. Adrian Błąd), Antoni Łukasiewicz, Adam Marciniak, Mateusz Szwoch, Miroslav Bożok (89. Rashid Yussuff) – Dariusz Zjawiński (68. Rafał Siemaszko).