/Łęczna wypunktowała Mistrzów Polski

Łęczna wypunktowała Mistrzów Polski

W 5. kolejce Lotto Ekstraklasy Górnik Łęczna pokonał w Lublinie Legię Warszawa 1:0. Gospodarze dzisiejszego spotkania nie przestraszyli się Mistrzów Polski i na kilka dni przed decydującymi meczami o fazę grupową Ligi Mistrzów wykorzystali wszystkie błędy i chaos w szeregach „Wojskowych”.

Goście od początku nie spieszyli się z konstruowaniem akcji co wykorzystywali gospodarze, raz po raz dochodząc do grożących bramką sytuacji w polu karnym rywali. Na posterunku byli jednak pozostający w dobrej dyspozycji Michał Pazdan i Arkadiusz Malarz. W 67. minucie po zagraniu ręką przez Michała Pazdana sędzia Krzysztof Jakubik zdecydował się na podyktowanie „jedenastki”. Do piłki podszedł Grzegorz Bonin, ale na nieszczęście dla gospodarzy strzał doskonale obronił Arkadiusz Malarz. Trzynaście minut później
Górnicy” ustalili wynik na 1:0. Po zagraniu z rzutu rożnego przez Szymona Drewniaka piłkę w siatce umieścił Vojo Ubiparip.

Górnik Łęczna – Legia Warszawa 1:0 (0:0)

Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak – Paweł Sasin, Radosław Pruchnik, Maciej Szmatiuk, Leandro, Grzegorz Bonin, Szymon Drewniak, Krzysztof Danielewicz, Piotr Grzelczak (89′ Dragomir Vukobratović), Bartosz Śpiączka (61′ Grzegorz Piesio), Vojo Ubiparip.

Legia: Arkadiusz Malarz – Łukasz Broź, Michał Pazdan, Jakub Rzeźniczak, Adam Hlousek, Michał Kucharczyk, Thibault Moulin, Michał Kopczyński (84′ Nemanja Nikolić), Kasper Hamalainen (73′ Vadis Odjidja-Ofoe), Steeven Langil (68′ Michaił Aleksandrow), Aleksandar Prijović.