/Rezerwy Lecha gorsze od Środy Wlkp. w OPP

Rezerwy Lecha gorsze od Środy Wlkp. w OPP

Rezerwy Lecha Poznań przegrały 3:4 z Polonią Środa Wielkopolska na szczeblu okręgowym w walce o Puchar Polski.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla drużyny Polonii. W szóstej minucie goście wyprowadzili skuteczną kontrę, którą golem zakończył Krzysztof Bartoszak.

W 11. minucie meczu podopieczni Ivana Djurdjevica doprowadzili do remisu. W środku pola piłkę przechwycili lechci, z prawej strony ruszył Paweł Tomczyk, podał do znajdującego się na 11 metrze Niklasa Zulciaka, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Dwie minuty później gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi Piotra Kurbiela, jednak strzał lechity zdołał obronić bramkarz Polonii.

W 23 minucie spotkania Krzysztof Bartoszak oddał bardzo groźny strzał z okolicy 20 metra, jednak Adam Makuchowski zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

Pięć minut później podopieczni trenera Djurdjevica wyszli na prowadzenie. Pewny strzał na bramkę Makuchowskiego oddał ponownie Zulciak i pokonał bramkarza gości. W 31 minucie meczu gospodarze strzelili wyrównującego gola. Piłkę w siatce bramki Makuchowskiego umieścił Jakub Solarek. Po kilku minutach na listę strzelców mógł wpisać się Paweł Tomczyk, lecz po uderzeniu napastnika Kolejorza futbolówka odbiła się od poprzeczki, a obrońcy Polonii zdołali ją wybić na rzut rożny. W 42 minucie po błędzie poznańskiej defensywny bramkę do szatni zdobył Bartoszak.

Na drugą połowę lepiej weszli środzianie. W 51. minucie spotkania wynik podwyższył Bartoszek. W dalszej części spotkania poznaniacy nie potrafili skutecznie zagrozić bramce Polonii. Gospodarze byli stroną dominującą, lecz obrońcy gości pewnie blokowali strzały lechitów.

W późniejszej fazie spotkania goście przejęli inicjatywę na boisku. W 80. minucie spotkania lechici mogli zbliżyć się na jedną bramkę do środzian, lecz strzał Damiana Roszczyka końcówkami palców wyłapał Lis.

W końcówce spotkania Patryk Janasik idealnie przymierzył z 20 metra, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Lechici w doliczonym czasie gry mieli piłkę meczową. Po rzucie rożnym z linii bramkowej futbolówkę wybił jeden z zawodników. Niewykorzystane akcje się mszczą, Krystian Pawlak w  94 minucie meczu strzelił piątego gola dla Środy Wielkopolskiej.

Polonia Środa Wielkopolska triumfowała w OPP na INEA Stadionie.

Lech II Poznań – Polonia Środa Wielkopolska

Bramki: Zulciak (11., 28.), Janasik (89.) – Bartoszak (6., 42., 51.), Solarek (31.)

Żółte kartki: Zulciak, Rymar – Barabasz, Pluciński, Jurga

Lech II Poznań: Adam Makuchowski – Maciej Orłowski, Tomasz Dejewski (74. Damian Roszczyk), Antonijs Cernomordijs, Kamil Szubertowski – Piotr Rymar (46. Patryk Janiasik), Lucas Guedes (46. Wojciech Mielcarek), Niklas Zulciak, Krystian Sanocki (54. Jakub Pawlicki) – Piotr Kurbiel, Paweł Tomczyk

Polonia Środa Wielkopolska: Adrian Lis – Paweł Przybyłek (67. Szymon Grzelak), Radosław Barabasz, Adam Borucki (46. Mateusz Pluciński), Damian Buczma – Igor Jurga, Łukasz Przybyłek (85. Aleksander Giczela), Jakub Solarek, Michał Stańczyk, Krystian Pawlak – Krzysztof Bartoszak (60. Dawid Lisek)