/Z 0:2, na 2:2. Remis przy Łazienkowskiej w hicie kolejki.

Z 0:2, na 2:2. Remis przy Łazienkowskiej w hicie kolejki.

W 10. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań zremisował z Legią 2:2. Bramki zdobyli: Marcin Kamiński, Dariusz formella, Tomasz Brzyski oraz Dossa Junior.

W mocno osłabionym składzie przystąpił do pojedynku z Legią, poznański Lech. Na przedmeczowej rozgrzewce urazu nabawił się Lovrencsics, w jego miejsce wskoczył Formella.  W 7 minucie Pawłowski zdobył bramkę, ale skrzydłowy Lecha w momencie wybicia Gostomskiego był na spalonym. Pięć minut później arbiter nie zauważył ręki Dudy oraz następnie podyktował kontrowersyjny rzut karny dla Legii. Kilka minut później Żyro zagrał do Kucharczyka, który jednak nie trafił czysto w piłkę.  W 32 minucie ponownie zaatakował Kolejorz i poznaniacy objęli prowadzenie. Douglas dośrodkowywał z rzutu rożnego, najlepiej w polu karnym zachował się Kamiński i skierował piłkę do bramki bezradnego Kuciaka. Kilka minut później było już 2:0. Formella zachował zimną krew i strzałem przy krótkim słupku pokonał Kuciaka. W 43 minucie  Hamalainen mógł podwyższyć prowadzenie, Fin kapitalnie przeprowadził akcją indywidualną, jednak w ostatniej chwili piłkę spod jego nóg wybił Dossa Junior. W końcowych minutach pierwszej połowy piłka trafiła pod nogi Kędziory, ale jego uderzenie zablokował obrońca Legii.

Pierwsi w drugiej połowie zaatakowali legioniści. Żyro wykorzystał złe ustawienie Douglasa i  jednak po jego uderzeniu piłka poszybowała daleko od słupka. W 54 minucie Dawid Kownacki skierował piłkę tuz obok prawego słupka bramki Kuciaka. Lech dzielnie się bronił. W 76 minucie gospodarzom dopisało szczęście. Brzyski centrował z  z lewej strony, a jego uderzenie zamieniło się w strzał. W 80 minucie Kuciak musiał sparować strzał z dystansu Keity. W 90 minucie z rzutu wolnego dośrodkował Brzyski, a Dossa Junior głową pokonał Gostomskiego.

LEGIA WARSZAWA – LECH POZNAŃ 2:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Kamiński (32), 0:2 Formella (39), 1:2 Brzyski (76), 2:2 Dossa Junior (90)

Żółte kartki: Kędziora, Wilusz, Douglas, Gostomski – Dossa Junior

Legia: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Tomasz Brzyski – Michał Żyro, Tomasz Jodłowiec, Ivica Vrdoljak, Michał Kucharczyk (46. Orlando Sa) – Miroslav Radović, Ondrej Duda (75. Marek Saganowski)

Lech: Maciej Gostomski – Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Maciej Wilusz, Barry Douglas – Łukasz Trałka, Hubert Wołąkiewicz – Dariusz Formella (70. Muhamed Keita), Kasper Hamalainen (80. Szymon Drewniak), Szymon Pawłowski – Dawid Kownacki (87. Luis Henriquez)

Kibol Kolejorza. Nie boi się tak o sobie mówić - z wykształcenia jest filologiem polskim, więc wie, co słowo "kibol" oznacza w gwarze wielkopolskiej. Na międzynarodowej arenie od ponad 10 lat dopinguje Borussię Dortmund oraz Chelsea Londyn. W wolnych chwilach biega i jeździ na rowerze.