/1/16 PP: 120 minut gry i rzuty karne zadecydowały o awansie Chojniczanki!

1/16 PP: 120 minut gry i rzuty karne zadecydowały o awansie Chojniczanki!

W ramach 1/16 finału Pucharu Polski Arka Gdynia podjęła na własnym obiekcie Chojniczankę Chojnice. Dwie połowy i dogrywka nie wyłoniły zwycięzcy spotkania, zadecydowała o tym seria rzutów karnych. Mimo walki gospodarzy to przyjezdni okazali się skuteczniejsi i do Chojnic wracają z tarczą.

Wynik otworzyli gospodarze, typowani na faworytów dzisiejszego spotkania. W doliczonym czasie gry pierwszej części meczu na 1:0 trafił Michał Renusz. Po zmianie stron wydawało się, że gdynianie utrzymają prowadzenie ale w 80. minucie Tomasz Mikołajczak pokonał stojącego między słupkami Jakuba Miszczuka. Dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy a o awansie do 1/8 finału Pucharu Polski zadecydowały „jedenastki”. Na początku strzelali Łukasiewicz i Rybski. Pierwszy strzelił nad bramką a drugi zrobił to zbyt słabo by pokonać Miszczuka. Kolejne trafienia w Arce zmarnowali Zawistowski i Szerszeń, a na 3:2 dla Chojniczanki trafił Rogalski.

Arka Gdynia – Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:00, 2:3 (karne)

Bramki: 45+2’Renusz 80’Mikołajczak

Składy:

Arka Gdynia:Miszczuk – Stolc, Marcjanik, Alan, Wojowski, Lomski (46. Yussuff), Łukasiewicz, Mosiejko, Renusz, Tomasiewicz (75. Siemaszko), Abbott (68. Szerszeń)

Chojniczanka Chojnice:Hładun – Garbacik, Biernat, Kieruzel, Lisowski (12. Kosakiewicz), Grischok (46. Mikołajczak), Bartosiewicz (55. Rogalski), Zawistowski, Grzelak, Niedziela, Rybsk