/Bełchatów nadal bez porażki. Remis w Bielsko-Białej
GKS Bełchatów

Bełchatów nadal bez porażki. Remis w Bielsko-Białej

W spotkaniu kończącym zmagania 5. kolejki T-Mobile Ekstraklasy  Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało z GKS-em Bełchatów 1:1. Bramki zdobyli Sylwester Patejuk, a wyrównał Pawieł Komołow.

Jako pierwsi zaatakowali w 17. minucie gospodarze. Maciej Iwański oddał sytuacyjny strzał, jednak Malarz sparował piłkę ba bok. Kilka minut później błąd popełnił Konieczny, lecz Wroński, będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem fatalnie przestrzelił. W 28. minucie po strzale z dystansu Kołodzieja piłka przeszła obok słupka. W pierwszej połowie znacznie przeważali białostoczanie. Po strzale Górkiewicza piłka trafiła w poprzeczkę, a po uderzeniu Korzyma, Baranowski wybił futbolówkę, która zmierzała wprost do bramki. Tuż przed końcem GKS na prowadzenie mógł wyprowadzić Telichowski, były gracz Podbeskidzia, jednak nie zdołał trafić piłki głową.

Na drugą połowę lepiej weszli goście. Po dośrodkowaniu Poźniaka, Baranowski główkował tuż obok słupka. W 51. minucie Sokołowski uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Malarza. Kilka minut później Poźniak mógł zdobyć bramkę z rzutu wolnego, jednak Peškovič zmienił tor lotu piłki i wybił ją za linię końcową. Od 72. minuty prowadzili gospodarze. Malinowski podał do Patejuka, który precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza bełchatowian. Białostoczanie nie dawali za wygraną i chcieli zgarnąć komplet punktów w tym meczu, lecz  próby Iwańskiego, Pazio oraz  Malinowskiego nie przyniosły rezultatu. W 83. minucie goście wyrównali. Najpierw Michał Mak  trafił w słupek, a następnie podał do Komołowa, który zdobył wyrównującego gola

Podbeskidzie Bielsko-Biała-GKS Bełchatów 1:1

Bramki: 72. Sylwester Patejuk- 83. Pawieł Komołow

Żółte kartki: Iwański – Rachwał, Bartosiak, Mak, Telichowski.

Podbeskidzie: 33. Michal Peškovič – 21. Tomasz Górkiewicz, 17. Dariusz Pietrasiak, 26. Bartłomiej Konieczny, 32. Adam Pazio – 14. Damian Chmiel, 22. Artur Lenartowski (76, 11. Anton Sloboda), 7. Maciej Iwański, 9. Dariusz Kołodziej (46, 8. Piotr Malinowski), 10. Marek Sokołowski – 77. Maciej Korzym (64, 13. Sylwester Patejuk).

GKS Bełchatów: 1. Arkadiusz Malarz – 6. Szymon Sawala, 5. Paweł Baranowski, 66. Błażej Telichowski, 15. Adam Mójta – 11. Łukasz Wroński (76, 10. Pawieł Komołow), 20. Patryk Rachwał (76, 4. Damian Szymański), 3. Grzegorz Baran, 19. Kamil Poźniak, 9. Michał Mak – 45. Bartłomiej Bartosiak (76, 7. Daniils Turkovs).