/Bez niespodzianek w Warszawie, pewny awans Legii

Bez niespodzianek w Warszawie, pewny awans Legii

Skromnym, jednobramkowym zwycięstwem zakończyło się spotkanie 3. rundy kwalifikacji Ligi Europy pomiędzy Legią Warszawa a FK Kukesi. Bramkę dla warszawian zdobył Michał Kucharczyk. Mając dużą przewagę nad Albańczykami, Legia podeszła do spotkania na luzie i w nieco zmienionym składzie.

W pierwszej jedenastce zabrakło Nemanji Nikolicia. Węgier od początku pobytu w Warszawie jest w świetnej formie strzeleckiej. Dzięki walkowerowi przyznanemu wicemistrzom Polski za zachowanie albańskich kibiców podczas meczu w Tiranie, drużyna Henninga Berga mogła pozwolić sobie na zmiany w składzie i grę bez kalkulacji. Na murawie pojawili się młodzi zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Legii – Rafał Makowski i Robert Bartczak.

Po pierwszym gwizdku sędziego aż do przerwy mecz nie porwał zgromadzonych na stadionie kibiców. Legioniści grali chaotycznie i mieli problem ze skonstruowaniem grożącej bramkarzowi rywali sytuacji. Mimo tego, widać było różnicę klas pomiędzy oba zespołami. Stołeczni wyróżniali się techniką i rozwiązaniami taktycznymi. Dwie minuty po zmianie stron przy Łazienkowskiej zawrzało. Bramkę ustalającą wynik meczu zdobył Michał Kucharczyk, któremu piłkę na jedenasty metr wyłożył Ondrej Duda. Podczas pierwszego spotkania z Kukesi, Słowak został trafiony w głowę kamieniem, co znacznie przyczyniło się do przyznania Legii walkowera. Mimo tego zdarzenia, Duda rozegrał w Warszawie świetne spotkanie.

Podczas pierwszego meczu rozegranego w Albanii, Legia wygrywała 2:1 ale mecz został przerwany w 53. minucie, tuż po zdobyciu drugiej bramki. W stronę piłkarzy z Warszawy poleciały różne przedmioty m.in. kamienie i butelki. UEFA zdecydowała się przyznać ekipie Henninga Berga walkowera (wynik 3:0), ale nie wyrzuciła FK Kukesi z rozgrywek. Zabroniła również przyjazdu albańskim kibicom na mecz rewanżowy. W piątek warszawianie poznają rywala, z którym przyjdzie im się mierzyć w kolejnej rundzie.

W niedzielę, w ramach 4. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Legia podejmie na własnym boisku Wisłę Kraków, która tydzień temu pewnie pokonała mistrza Polski.

Legia Warszawa – FK Kukesi 1:0 (0:0)

Bramka: 47’Michał Kucharczyk

Legia Warszawa: Kuciak – Bereszyński, Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski – Furman, Pazdan (Makowski, 61.) – Żyro (Guilherme, 45.), Duda, Kucharczyk (Bartczak, 68.) – Prijović.

FK Kukesi: Koci, Muca, Mici, Flores, Hallaci, Hasani (Halili, 50.), Ferreira, Moreira (Qafa, 90.), Carioca (Shameti, 83.) Musolli, Malota