/Bezbramkowy remis Ruchu z Lechem

Bezbramkowy remis Ruchu z Lechem

Ruch Chorzów zremisował z Lechem Poznań 0:0. Sędzia Raczkowi nie uznał poprawnie strzelonej bramki, a w końcówce meczu karnego nie wykorzystał Marcin Kamiński.

Spotkanie rozpoczęli Niebiescy, ale to goście mieli pierwsi szansę na gola. Henriquez dograł do Hamalainena, ten uderzył sprzed pola karnego prosto w golkipera gospodarzy. W 5. minucie Kuświk strzelał głową na bramkę Kotorowskiego, jednak czujny był bramkarz Kolejorza. Chwilę później pokonać Kotora próbował Starzyński strzałem z dystansu, jednak po raz kolejny świetnie zachował się bramkarz Lecha. W 16. minucie zakotłowało się pod bramką poznaniaków. Najpierw uderzał Kowalski, odbita piłka trafiła pod nogi Babiarza, a jego strzał trafił w Wilusza. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Vojo Ubiparip, jednak sędzia niesłusznie odgwizdał pozycję spaloną. Kilka minut później Hamalainen podał do Ubiparipa, ten do Lovrencsicsa, jednak Węgier trafił tylko w boczną siatkę.

Drugą połowę obie dru­żyny zaczęły bez ani­mu­szu i prze­pro­wa­dzały akcje w środku boiska. W 60. minu­cie na strzał sprzed pola kar­nego zde­cy­do­wał się, ale piłka wpa­dła pro­sto w ręka­wice bram­ka­rza Ruchu. W 72. minu­cie głową na bramkę Koto­row­skiego ude­rzał Kuś, jed­nak gol­ki­per Lecha zacho­wał się czuj­nie w bramce. Pięć minut póź­niej z dystansu ude­rzał Pałow­ski, a fut­bo­lówka tra­fiła w słu­pek, chwilę póź­niej na taki sam strzał zde­cy­do­wał się Hama­la­inen, jed­nak dobrą inter­wen­cją popi­sał się Kamiń­ski. W 81. minu­cie głową ude­rzał Lovrenc­sics, ale piłka pole­ciała nad poprzeczką. W 83. minu­cie Sta­war­czyk fau­lo­wał w polu kar­nym Ubi­pa­ripa i sędzia podyk­to­wał rzut karny. Nie­stety bram­karz gospo­da­rzy ide­al­nie wyczuł Kamiń­skiego i obro­nił jego strzał.

Ruch Cho­rzów – Lech Poznań 0:0

Żółte kartki: 20. Mali­now­ski, 54. Babiarz, 83. Sta­war­czyk – 20. Jevtić, 67. Kędziora, 90. Linetty

Ruch: Kamiń­ski — Kuś, Malinowski,Stawarczyk, Dziw­niel (46. Gigo­ła­jew), — Surma, Babiarz — Kowal­ski (78. Janik), Sta­rzyń­ski, Zień­czuk – Kuświk (63. Efir)

Lech: Koto­row­ski — Kędziora, Kamiń­ski, Wilusz, Hen­ri­quez — Linetty, Jevtić (46. Douglas) — Lovrenc­sics, Hama­la­inen, Paw­łow­ski – Ubiparip

Na co dzień kibic poznańskiego Lecha i bydgoskiego Zawiszy. Wszystko wykonuje solidnie od A do Z. Miłośniczka krajów bałkańskich.